Samsung Galaxy J7 (2016) ve Galaxy J5 (2016) Duyuruldu

Samsung Galaxy J7 (2016) ve Galaxy J5 (2016) Duyuruldu

Bir süredir yenilenmiş hallerinin çıkacağı söylenen Samsung Galaxy J7 ve Samsung Galaxy J5 için ilk haberler Çin'den gelmişti. Sızdırılan ilk haberlerinden ardından Samsung, resmi açıklamayı yaptı ve telefonların özelliklerini bizlerle paylaştı.

Yapılan resmi açıklamayla telefonların iki hafta içerisinde satışa çıkacağı açıklandı. Böylece hali hazırda Amerika'da satılan Galaxy J3 ile birlikte seri tamamlanmış oldu. Keza bu duyurunun ardından, Galaxy J3'ünde bütün ülkelerde çıkması gündeme geldi.

Telefonların çalışacağı Android sürümü henüz belli değil. Ancak yapılan tahminlere göre ikisi de Android 5.1 Lollipop ile birlikte kullanıcılara ulaşacak. Telefonların kullanacağı sürümler belli olmadığı gibi fiyatlarına dair bir açıklama da yapılmadı. Mağazalara gelmeden önce fiyatlarına dair de açıklama yapılacağını umut ediyoruz.

Galaxy J7’de 1,6 GHz sekiz çekirdekli Exynos 7870 işlemci, Full HD çözünürlüklü 5,5 inç Super AMOLED ekran, 3 GB RAM, 16 GB artırılabilir dahili hafıza var. Hafıza ise microSD yardımıyla 128GB'a kadar arttırılabiliyor. J7'de 3.300 mAh pil kapasitesi bulunuyor. Telefonun arka kısmında 13 megapiksel ön kısmında ise 5 megapiksel kamera mevcut. 7,8 mm kalınlığında ve 170 gram ağırlığındaki telefonun LTE ve NFC bağlantılara da destekleri sabit. 

Galaxy J5 modelinde dört çekirdekli 1,2GHz işlemci kullanılıyor. Bellek olarak 2GB tercih edilmiş ve pil kapasitesi 3.100 mAh olarak belirlenmiş. 5,2 inçlik HD Super AMOLED ekranın kullanıldığı telefonun dahili hafıza 16GB. Galaxy J7’de kullanılan arka ve ön kamera Galaxy J5 ile aynı. 8,1 mm kalınlığındaki telefonun ağırlığı ise 159 gram.

Samsung Akıllı Motosiklet Ön Paneli Smart Windshield'i Tanıttı

Samsung Galaxy S7 İçin Yapılan Kullanıcı Yorumları Ortalığı Karıştıracak

Samsung Galaxy Note 6 Beklenenden Daha Erken Çıkabilir

YORUMLAR