Samsung, Hollanda’nın Appel Köyünde Bedava Galaxy S9 Dağıttı

Samsung Appel Köyünde Bedava Galaxy S9 Dağıttı

Akıllı telefon pazarının öncülerinden Apple, Samsung ve Huawei arasındaki rekabet son hızıyla devam ediyor. Bu üç teknoloji devi, yeni ürünlerini tanıtırken zaman zaman birbirlerine çeşitli göndermeler yapmayı da ihmal etmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Huawei, iPhone XS kuyruğunda bekleyenlere bedava Powerbank'ler dağıtarak Apple’a bir gönderme yapmıştı. Apple’a karşı benzer bir hamle bu kez de Samsung’dan geldi.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S9 ile ilgili olarak ilginç bir reklam yöntemi kullandı. Firma, Hollanda'daki Appel isimli bir köyde 50 adet Galaxy S9'u bedava dağıttı.

Samsung, köy sakinlerine bedava akıllı telefon dağıttığı o anları videoya aldı. Köy sakinlerinin hediyelere verdiği tepkileri ve düşüncelerini de içeren video, Samsung Hollanda YouTube hesabı üzerinden paylaşıldı.

Huawei de Apple’a Gönderme Yapmıştı

Geçtiğimiz günlerde de Apple, Singapur’da yeni amiral gemisi iPhone XS’in satışını gerçekleştirdiği esnada, iPhone XS alabilmek için sırada bekleyenlere Huawei ekipleri tarafından bedava Powerbank dağıtılmıştı.

Huawei, iPhone müşterilerine dağıttığı bedava Powerbank’lerin üzerine "Bu powebank’e ihtiyacınız olacak!" yazmış ve bu hareketiyle Apple’a bir gönderme yapmıştı.

Apple'ın bu göndermelere karşı herhangi bir tepki verip vermeyeceği ya da bir misilleme yapıp yapmayacağı ise şimdiden merak konusu.