Samsung Selfie Kamerasını Ekranın Arkasına Taşımayı Deniyor

Samsung selfie kamerası

Ekranın en üstünde yer alan selfie kamerası gibi donanımları ortadan kaldırarak, daha iyi çerçeve-kasa oranlarına ulaşmak isteyen akıllı telefon üreticilerinden Samsung, selfie kamerasını ekranın arkasına koyarak, tamamen ekrandan oluşan bir telefon üretmek istiyor.

Birçok telefon üreticisi, ekranın en üstüne çentik yerleştirerek, çeşitli algılayıcıları ve kameraları bu çentiğin içerisine sığdırmayı başarmışlardı. Böylece kasanın üst kısmından kurtulan üreticiler, daha iyi ekran-çerçeve oranlarıyla kullanıcıların karşısına çıkmaya başlamışlardı. Bunu bir adım daha ileriye götürmek isteyen Vivo gibi şirketler ise periskop gibi çalışan, açılıp kapanabilen kamera fikirleriyle ön plana çıkmışlardı. Samsung ise bambaşka bir fikirle ortaya çıkarak, sefie kamerasını ekranın arkasına yerleştirmek adına çalışmaya başladı.

Telefonlarındaki ekran büyüklüğünü çentik olmadan büyütmek adına çalışmalarını sürdürdüğü söylenen Güney Koreli teknoloji devinin çalışmalarına dair ilk bilgiler geldi. SamsungMobile.News isimli Twitter hesabının PhoneArena’ya dayandırdığı bilgilerde, Samsung’un ön kamerayı fonksiyonlarından hiçbir şey yitirmeden ekranın arkasına alacağı detayları yer aldı. Kullanıcıları oldukça memnun edecek bu güncellemenin ise 2020 yılından önce gelmeyeceği belirtildi.

İlginç gelişmeye dair başka ayrıntılara yer verilmezken, önümüzdeki günlerde Samsung’un konuyla ilgili açıklama yapabileceği de dile getirildi.