Samsung'un Oculus Rift'e Karşı Ürettiği Gözlük Sızdırıldı

Samsung'un Oculus Rift'e Karşı Ürettiği Gözlük Sızdırıldı

Samsung sürekli gelişen teknolojiden asla geri kalmak istemiyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan ve hatta Facebook'un 2 milyar dolar'a satın aldığı Oculus Rift'e yeni bir rakip geliyor.

Oculus Rift oldukça iddialı ve arkasında büyük bir şirket var. Facebook bu sanal gerçeklik gözlüğünü geliştirmek için kullanıcılarla koordine çalışacak ve hata bulana 500 dolar para verecek.

Facebook Oculus Rift'i bu kadar özenle geliştirirken Samsung boş durmak istemedi. Daha önce dedikoduları çıkan Samsung'un sanal gerçeklik gözlüğü ortaya çıktı. Gözlüğün üretim aşamasında çekilen fotoğraflarına bakacak olursak çok özel bir tasarım yapılıyor. Sanal gerçeklik gözlüğü piyasasını genişletecek olan Samsung ürettiği bu şık cihazlara Gear VR adını verecek.

Samsung'un sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift'e göre kibar tasarlanmış. Yani gözünüzün önünde kocaman bir cihaz olmayacak. Gear VR ile normal gözlük takar gibi sanal gerçekliğin keyfine varacaksınız. Gear VR'in tam anlamıyla özellikleri ve ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor. Bazı fısıltılara göre IFA 2014'te tanıtılacak. Sadece kulaktan kulağa yayılan bazı dedikodular ve sızdırılan resimler var. 

Sizce Samsung Oculus Rift'e rakip olabilir mi?

Galaxy Alpha'nın Özellikleri Nasıl Olacak

YORUMLAR