Sandisk Dünyanın En Hızlı MicroSD Kartını Tanıttı

Sandisk Dünyanın En Hızlı MicroSD Kartını Tanıttı

Depolama ürünleri geliştirerek kendi sektöründe liderliğe oynayan Sandisk, PRO microSDXS UH-II kartlarını tanıttı.

Dünyanın önde gelen depolama çözümleri üretilerinden birisi olan SanDisk, SanDisk Extreme PRO microSDXS UHS-II adını verdiği bir hafıza kartını tanıttı. Dünyanın en hızlı hafıza kartı olma özelliği taşıyan bu kart aksiyon kameralarında, drone'larda ve insansız hava araçlarında rahatlıkla kullanılabilecek. Saniyede 275 MB veri aktarım hızına sahip olan kart, şu an dünyanın en hızlı microSD kartı.

SanDisk pazarlama müdürü Dinesh Bahal, "Aksiyon kameraları günümüzde dijital görüntüleme alanında en hızlı gelişen segmentken, İHA'lar daha fazla rağbet görmeye başladı ve böylece insanlar yüksek kapasiteli, daha kaliteli 4K içeriklere ihtiyaç duyuyor. Durum böyle olunca artan video boyutlarına hızlı çözüm arayan kullanıcılar için bu kartı tasarladık." şeklinde ifadelerde bulunuyor. 64 ve 128 GB kapasiteleriyle sunulan kart USB 3.0 teknolojisine de destek veriyor. 

İki farklı sürüm olarak piyasaya sürülecek olan kartlardan 64 GB'lık sürüm 180 dolar, 128 GB'lık sürüm ise 300 dolar olacak. Yeni kartın sahip olduğu tüm özellikler şöyle;

  • 275 MB/s oranına varan okuma hızı
  • 100 MB/s oranına varan yazma hızı
  • Class 10 ve UHS Speed Class 3 video oynatma hızı
  • USB 3.0 desteği
  • 64 - 128 GB seçenekleri
  • Isı, toz, su ve neme karşı dayanıklılık

Akıllı Telefonlarımızı 15 Dakikada Şarj Edebileceğiz

YORUMLAR