SanDisk, Taşınabilir SSD'si Extreme Pro Portable'ı Tanıttı

SanDisk Taşınabilir SSD 1

Harici veri depolama söz konusu olduğunda kullanıcılar genellikle fotoğraflarını, videolarını ve müziklerini direkt olarak bilgisayarlarından kontrol etmeyi tercih ediyor ve bu cihazları birer yedekleme cihazı olarak kullanıyor.

Harici veri depolama aygıtları konusunda öncü firmalardan birisi olan SanDisk de Extreme Pro Portable SSD adlı taşınabilir yeni SSD’sini tanıttı. Son teknoloji bu SSD, 1 GB/s’lik okuma hızına ulaşabiliyor.

Teoride, bir SSD ne kadar hızlı okuma yapabiliyorsa onu o kadar hızlı kullanabilirsiniz demektir. NVMe teknolojisi ve USB 3.1 Gen 2 Type-C sayesinde bu yüksek hızlara ulaşmak mümkün oluyor. Yüksek okuma hızının yanı sıra SanDisk’in yeni SSD’si IP55 sertifikasına da sahip. Bu da cihazın suya karşı dayanıklı olduğu anlamına geliyor.

Yanımızda bir SSD ile yüzmeye gitmeyiz. Ancak yine de cihazın suya karşı dayanıklılık özelliğinin oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü doğa yürüyüşü ve kamp yapmak gibi aktiviteler sırasında SSD’nize birkaç damla su gelse bile cihazınız sorunsuz şekilde çalışmaya devam edebiliyor.

SanDisk’in taşınabilir yeni SSD’si, 500GB, 1TB ve 2TB depolama alanlarına sahip şekilde üç farklı versiyonuyla 2019'un İlkbahar aylarında satışa sunulacak. Ancak cihazların fiyatları hakkında şimdilik herhangi bir bilgi paylaşılmadı.