Sıradan Fotoğrafları Korkunçlaştıran Yapay Zeka Geliştirildi!

Sıradan Fotoğrafları Korkunçlaştıran Yapay Zeka Geliştirildi!

MIT, sıradan fotoğraflar üzerinde çeşitli oynamalar yaparak fotoğrafları korkunçlaştıran yapay zeka geliştirdiğini duyurdu. Yapay zeka teknolojisi derin öğrenme algoritmasını kullanıyor.

Elon Musk ve Stephen Hawking gibi ünlü isimlerin yapay zekaya karşı önlemler almamız gerektiği konusunda açıklamalar yaptığı bu dönemde MIT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü), çeşitli düzenlemelerle fotoğrafları korkunçlaştırabilen bir yapay zeka teknolojisi geliştirdiğini duyurdu. Derin öğrenme (deep learning) algoritması sayesinde ona öğretilenleri kendi kendine uygulayabilen yapay zeka, ünlü yapılardan bazılarını kabuslardan fırlamışcasına korkunçlaştırdı.

Cadılar Bayramı’nın yaklaştığı zamanlarda bu ilgi çekici yapay zekasının tanıtımını yapan MIT, yapay zeka teknolojisini geliştirmek ve daha korkunç kılmak için bir web sitesi de kurdu. İsteyen herkesin giriş yapabileceği web sitesi, gördüğünüz 10 fotoğrafı  “korkunç “ veya “korkunç değil” olarak işaretlemenizi istiyor. Değerlendirmenizi yaptıktan sonra size özel korkunç fotoğraflar listesi hazırlıyor.

Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Microsoft Yapay Zeka Ordusu Kuruyor

Yapay Zeka İnsanlığın Sonunu Getirebilir

Yapay Zeka CAPTCHA Güvenlik Sistemini Çözmeyi Başardı

YORUMLAR