Sony, Google Assistant Kullanan Yeni HomePod'unu Tanıttı

Sony, Google Assistant Kullanan Yeni HomePod'unu Tanıttı

Sony, IFA 2017 kapsamında pek çok akıllı telefonunu tanıttı. Fakat bunlara ek olarak, yeni HomePod'u olan Sony LF-S50G isimli akıllı hoparlörünü de tanıtmayı ihmal etmedi. Google Assistant kullanan HomePod, Apple'ın HomePod'una benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Dokunmadan sadece üzerinde elinizi gezdirdiğinizde farklı komutlar uygulayabilen akıllı hoparlör, diğer tüm rakiplerinde olduğu gibi müzik oynatma, not alma gibi temel fonksiyonları rahatça yapabiliyor. Ayrıca, ortam gürültüsünü tespit ederek müzik ya da konuşma sesini buna göre otomatik kontrol eden cihaz, evin içindeki cihazlara Google Assistant aracılığıyla bağlanarak kontrol etme imkanına da sahip.

Su sıçramasına dayanıklı bir gövde ile gelen HomePod, sürekli olarak üzerinde saat gösteriyor. Tasarım olarak estetik ve şık olan HomePod, IPX3 sertifikasına sahip. Bunlara ek olarak, dış yüzeyi su tutmayan kumaştan üretilmiş. Ayrıca Sony HomePod'a Bluetooth, NFC veya Wi-Fi üzerinden eşleşme sağlanabiliyor.

230 Euro fiyat etiketine sahip olan cihaz, siyah, gri ve mavi renk seçenekleriyle gelecek. Ayrıca Ekim ayında ABD'de piyasaya çıkacak.

Sony Xperia XZ1 Compact Ön İnceleme

Sony Xperia XZ1 Ön İnceleme

YORUMLAR