SpaceX Falcon 9'un Dikey İnişini 360 Derece Olarak İzleyebilirsiniz

SpaceX Falcon 9'un Dikey İnişini 360 Derece Olarak İzleyebilirsiniz

Geçtiğimiz aylarda okyanusta yer alan platforma başarılı bir şekilde dikey iniş gerçekleştirebilen SpaceX Falcon 9 roketinin dikey inişi ile ilgili videolar yayınlanmaya başladı. Yayınlanan videolar arasında yer alan 360 derecelik bir video ile inişin her anını da izleyebiliyorsunuz.

ABD'li iş adamı Elon Musk ve sahibi olduğu şirket SpaceX'in şu sıralar üzerinde çalıştığı tekrar kullanılabilir Falcon 9 roketi daha önce yapılan denemelerde 4 kez başarısız olmuş ve kelimenin tam anlamıyla yere çakılmıştı. 5. denemesinde başarılı bir şekilde okyanus platformuna dikey iniş gerçekleştiren Falcon 9, pek çok kesim tarafından sevinç ile karşılanmıştı. Dikey inişi 360 derecelik kameralarla kayıt altına alan SpaceX ekibi bu görüntüleri meraklıları için YouTube üzerinden de yayınlamayı ihmal etmedi. SpaceX şirketini yayınladığı 360 derecelik videoyu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Falcon 9 Ne Değiştirdi?

Yaklaşık 8 dakikalık bir yolculuğa çıkan ve ardından Dünya'ya dönüş yapan Falcon 9, Atlas okyanusunda yer alan platforma dikey iniş gerçekleştirerek uzay yolculuklarının daha ucuz olmasını sağlamış oldu. Tekrar kullanılabilir olması nedeniyle kritik bir başarı olarak nitelendirilen bu olay, başta ABD Başkanı Obama ve NASA olmak üzere pek çok kişide heyecan yaratmıştı. 10 ila 20 kez kullanılabilen roketlerin her biri 60 milyon dolara mal oluyor ve 200 ila 300 bin dolarlık yakıt harcıyor.

İkinci Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günleri Başlıyor

Ortalığı Kasıp Kavuran Fidye Yazılımı Jigsaw'a Karşı Önemli Uyarı!

YORUMLAR