Tarihte Bugün: Steve Jobs Apple'daki Görevini Bıraktı

Tarihte Bugün: Steve Jobs Apple'daki Görevini Bıraktı

Günümüzde mobil dünyanın şekil almasını sağlayan en büyük aktörlerden olan Steve Jobs kurucusu olduğu Apple'dan sağlık problemleri nedeniyle ayrılmak zorunda kalmıştı. Günümüzden tam 5 sene önce, 24 Ağustos 2011 tarihinde Apple'da CEO olarak görev yapan Steve Jobs kendi elleriyle kurduğu ve büyüttüğü Apple'a veda etmişti. Bu vedadan önce Steve Jobs'un sağlığının kötüye gittiği hakkında söylentiler ortada dolanıyordu. Maalesef ki bu söylentiler doğru çıkmıştı ve Steve Jobs, Apple'a veda etmesinden 1.5 ay sonra, 5 Ekim 2011 tarihinde vefat etmişti.

Ömrünün son anlarına kadar Apple'da görev almaya devam eden Steve Jobs, Apple'daki çalışma arkadaşlarına gönderdiği veda mektubunda şu sözlere yer veriyordu:

"Her zaman, eğer gün gelir de Apple CEO'su olarak Apple'daki görevlerimi ve beklentileri karşılayamaz hale gelirsem, sizi ilk bilgilendirecek kişinin ben olacağımı söylerdim. Ne yazık ki o gün geldi. "

Steve Jobs bu dokunaklı sözleri paylaştıktan sonra CEO olarak görevini bıraktığını ve yerini Tim Cook'a devrettiğini açıklamıştı. Apple, halen Steve Jobs tarafından gönderilen bu veda mektubunun orijinalini saklamakta ve bu sayfa üzerinde paylaşmakta:

Steve Jobs Veda Mektubu

Steve Jobs'a teknoloji dünyasına yaptığı katkılardan ötürü teşekkür ediyoruz.

Tarihte Bugün: Windows 95 Çıktı

YORUMLAR