Tesla Model Y Türkiye Fiyatına Bir Zam Daha Geldi!

Tesla, geçtiğimiz günlerde yaptığı zammın ardından Türkiye'de Model Y fiyatlarını bir kez daha artırdı. İşte Model Y'nin yeni fiyatları ve detayları!

Tesla, Türkiye'deki Model Y Fiyatlarını Artırdı: İşte Yeni Fiyatlar!

Tesla, nisan ayında Türkiye pazarına girdi ve Model Y'nin ön siparişlerini almaya başladı ancak şirket bugün itibarıyla fiyatlara yeni bir zam daha uyguladı. Peki, sahip olduğu şık tasarımla dikkatleri üzerinde toplayan Tesla Model Y modelinin fiyat etiketi ne kadar oldu?

Tesla Türkiye'nin web sitesinde yer alan bilgiye göre arkadan itişli ve 430 km menzile sahip Model Y'nin fiyatı vergiler dâhil 2.322.468 TL olarak güncellendi. Çift motorlu dört çeker Model Y Long Range'in satış fiyatı da güncellenerek, vergiler dâhil 2.424.384 TL oldu.

En üst seviye Model Y Performance ise vergiler dâhil 2.726.957 TL'lik fiyatıyla güncellendi. Model Y Performance'ın 514 km menzili ve 250 km/s azami hız kapasitesi bulunuyor.

Tesla, Türkiye'deki Model Y Fiyatlarını Artırdı: İşte Yeni Fiyatlar!

Tesla'nın bu yeni fiyat artışı, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen KDV zammı sonrası dördüncü fiyat artışı olarak kayıtlara geçti. Ayrıca şirket daha önce teslimat tarihlerini de ertelemişti.

Tesla Model Y siparişi veren biri, bugünden itibaren aracı en erken Ocak 2024'te teslim alabilecek ancak Tesla Türkiye, teslimat tarihlerinde tekrar bir değişiklik yaparsa teslimat tarihi erkene çekilebilir veya ertelenebilir.

Ayrıca kullanıcı aracın sipariş verilen tarihteki fiyatını değil, teslim alınan tarihteki fiyatını ödeyecek. Yani Ocak 2024'te fiyat yeniden artarsa aradaki farkın da ödenmesi gerekecek.

Tesla Model Y Yeni Zamlı Fiyatlar

Model Eski Fiyat Yeni Fiyat
Model Y 2.218.500 TL 2.322.468 TL
Model Y Long Range 2.315.826 TL 2.424.384 TL
Model Y Performance 2.604.826 TL 2.726.957 TL

Peki siz bu değişiklikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sıfır Araba Fiyatları - Eylül 2023
Otomobil

Sıfır Araba Fiyatları - Eylül 2023

Eylül ayında sıfır araba fiyatları ne kadar? Bu sorunun yanıtını merak eden kişiler için bir yazı hazırladık. Hazırladığımız yazıda Togg, Fiat, Volkswagen, Dacia, Mercedens-Benz, Citroen, Nissan, Peugeot, Reanault, Ford, Hyundai ve Kia dahil olmak üzere çeşitli markaların otomobilleri bulunuyor.

YORUMLAR