TOGED, Karadeniz'den Başlayarak Oyun Geliştirme Eğitimleri Verecek

TOGED, Karadeniz'den Başlayarak Oyun Geliştirme Eğitimleri Verecek

Yerli oyun geliştiricilerini bir arada tutmaya çalışan TOGED, sosyal sorumluluk çalışması kapsamında Ordu'daki bir okula teknoloji sınıfı kurdu. Öğrenciler bu sınıfı kullanarak oyun ve yazılım geliştirmeyi öğrenecekler.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) tarafından başlatılan bir proje kapsamında Ordu'nun İkizce ilçesine bağlı Şehit Hüseyin Akar Ortaokulu'na yazılım ve oyun geliştirme eğitimleri verilmek üzere bir teknoloji sınıfı kuruldu. Dernek tarafından sağlanan bilgisayarları kullanacak olan öğrenciler bu sayede bilgi ve beceri kazanımı sağlayacaklar. Üst düzey özelliklere sahip olan 10 bilgisayarın yer aldığı sınıfta öğrenciler diledikleri gibi programlama yapabilecekler.

TOGED tarafından başlatılan proje sadece bilgisayar bağışı ile kalmayacak ve bu sınıflarda isteyen öğrencilere özel eğitim programları uygulanacak. Oyun geliştirmek isteyen öğrencilerin gerek duyacağı tüm bilgi ve birikim bu sınıflarda görev alacak eğitimciler tarafından sağlanacak. Temelde analitik düşünme becerisini geliştirmeyi amaçlayan proje boyunca öğrenciler eğlenceli oyunlar geliştirecek. İlk kez Ordu'da başlayan proje ilerleyen günlerde Türkiye'nin başka illerinde de uygulanmaya başlanacak.

Unity Oyun Motoru Artık Android İçin Vulkan Desteğine Sahip

Mobil Oyun Devi Ketchapp, Ubisoft'un Bünyesine Dahil Oldu

YORUMLAR