Twitter Hikayeler (Fleets) İçin Beklenen Özellik Geldi!

Twitter Hikayeler (Fleets) için kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyacak bir özellik geldi. İşte sosyal medya platformuna gelen yeni özelliğe dair detaylar!

Twitter Hikayeler (Fleets) için kullanıcılara yeni bir özellik sunuldu. Kullanıcıların geçici süreliğine görüntülenebilen paylaşımlar yapmasına imkan tanıyan Fleets'in aldığı yeni özellik, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde üst seviyeye taşıyacak.

Twitter Hikayeler (Fleets) GIF ve Twemoji Desteği Aldı

İlk olarak Snapchat tarafından sunulan Hikayeler daha sonra Instagram ve Facebook gibi popüler sosyal medya platformlarınca taklit edildi. Twitter, Hikayeler özelliğinin yaygın olarak kullanılmasına uzun bir süre aldırmayarak yoluna hikayeler özelliği olmadan devam etti.

Sosyal medya platformu, uzun bir süre bu akıma kapılmadan ilerlemeye devam etse de geçtiğimiz aylarda kararlılığını bozarak hikayeler özelliğini Fleets ismiyle kullanıcıların beğenisine sundu. Fleets, Instagram ve Facebook’ta yer alan hikayeler özelliğine benzer şekilde yayımlandıktan kısa bir süre sonra otomatik olarak silinen paylaşımlar oluşturulmasına olanak sunuyor.

Kullanıcılara gündelik düşüncelerini ifade edebileceği bir platform sunmayı amaçlayan Twitter, bu özellik için oldukça umutluydu ve bu özellikle birlikte sosyal medya platformunun büyük bir ilerleme kaydetmesini bekliyordu. Twitter, Fleets özelliği konusunda çok büyük bir beklenti içerisindeydi fakat özellik beklentinin altında kalmıştı. Çok sayıda kullanıcı Hikayeler özelliğini pek beğenmemişti. Geçtiğimiz aylarda yapılan bir anket, bunu kanıtlar nitelikteydi. Anket, yeni özelliğin başarısız olduğunu gözler önüne sermişti.

Twitter, Fleets özelliğine yenilikler ekleyerek kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Fleets'e GIF ve Twemoji desteğinin geldiği duyuruldu. Kullanıcılar, yeni özellik sayesinde popüler sosyal ağ üzerinden hikaye paylaşırken GIF ve emoji ekleyebilecek.

Twitter Hikayelere GIF ve Emoji Nasıl Eklenir?

Aşağıda yer alan adımları uygulayarak gönderilerinize GIF ve emoji ekleyebilirsiniz. İşte söz konusu ögeleri gönderilenize eklemek için yapmanız gereken adımlar:

  1. İlk olarak akıllı telefonunuzda yüklü olan Twitter isimli sosyal medya uygulamasını açın.
  2. Ekranın üst kısmında yer alan Fleets butonuna dokunun. Bu işlemin ardından galeri sayfası açılacak.
  3. Açılan sayfa üzerinden paylaşmak istediğiniz görseli seçin.
  4. Ekranın alt kısmında bulunan emoji simgesine dokunun. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra emojilerin yer aldığı sayfayı görüntüleyeceksiniz. Ekranın üst kısmındaki yer alan arama kısmından GIF'lere ulaşabilirsiniz.

Twitter Spaces Web Kullanıcılarına da Sunuldu
SOSYAL MEDYA

Twitter Spaces Web Kullanıcılarına da Sunuldu

Clubhouse alternatifi Twitter Spaces, web kullanıcılarının deneyimine de açıldı fakat özellik hala test ediliyor. Bu, özelliğin beta sürümünde olduğu ve Android ve iOS ile sınırlı kalmayarak web kullanıcılarının deneyimine de açıldığı anlamına geliyor.

YORUMLAR