Twitter, Tweetlere 4 Fotoğraf Ekleme Özelliğini Getirdi

Twitter, Tweetlere 4 Fotoğraf Ekleme Özelliğini Getirdi

Yaklaşık bir haftadır ülkemizde girişi engellenen, fakat kullanıcıların önce DNS değiştirerek daha sonra ise VPN servisleri kullanarak giriş yaptığı Twitter'a, bu süreç içerisinde yeni bir özellik daha eklendi.

Kullanıcıların atacakları Tweetlere 4 fotoğraf ekleyebilmesini sağlayan Twitter, aynı zamanda bu fotoğraflar üzerinde 10 kişiye kadar etiketleme yapabilmenizi sağlıyor. 140 karakterlik sayınızı kullanmadan atacağınız tweetlere 4 fotoğraf ekleyebilir ve 10 kişi etiketleyebilirsiniz. Fotoğraflar zaman tünelinizde kolaj gibi görünecek ve kullanıcılar bu fotoğrafların üzerine tıkladığında tam ekran olarak görüntüleyebilecekler.

Şu an için birden fazla fotoğraf ekleme özelliği sadece iPhone'lar üzerinde gerçekleştirilebiliyor. Fakat Twitter bloğunda yer alan açıklamaya göre Twitter.com ve Android versiyon için de kısa süre içerisinde özelliğin aktif olacağı belirtiliyor. Arkadaşlarınızı etiketleme özelliği ise Android, iOS ve Web üzerinde tüm kullanıcılar için aktif edilmiş durumda. Arkadaşlarınızı fotoğraflar üzerinde etiketlediğinizde, arkadaşlarınıza otomatik olarak bildirim gidecektir. Etiketlenen kişiler etiketlerinizi isterlerse kaldırabiliyor. Ayrıca Twitter üzerinde hangi kullanıcıların sizi fotoğraflar üzerinde etiketleyebileceğini belirleyebilirsiniz. Fakat standart olarak tüm kullanıcılar sizi etiketleyebilmekte. Bu işlem için gerekli ayarları yaparak istemediğiniz kişilerin sizi fotoğraflar üzerinde etiketlemesini engelleyebilirsiniz.

Ülkemizde erişimi hala engelli bulunan Twitter'a şuan sadece VPN servisleri kullanarak giriş yapabilirsiniz. Tekrar kullanıma açılacağı haberleri gündemden düşmeyen Twitter'ı aşağıda bulunan bağlantılardan VPN program ve uygulamalarını indirerek özgürce kullanabilirsiniz.

Twitter Yasağı Kalkıyor!

YORUMLAR