Twitter'ın Mesaj Butonuna Ne Oldu?

Twitter'ın Mesaj Butonuna Ne Oldu?

Twitter'a gelen yeni özellik birçok kullanıcı tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Artık Twitter'da tek bir tıklamayla istediğimiz kişiye DM olarak Tweet atabileceğiz.

Android ve iOS cihazlar için eklenen yeni mesaj butonu, ana sayfada beliren Tweet'lerimizdeki kalp butonunun yanında yer alıyor. Artık embed kodlarıyla ya da linklerle uğraşmamıza gerek kalmadan tek bir tıkla istediğimiz Tweet'i, istediğimiz arkadaşımıza DM olarak atabiliyoruz. 

Twitter'ın mesaj sistemi DM'nin yeni özelliklerini de göz ardı etmemek lazım. Artık DM kelime limiti 10 bine çıkarıldı ve GIF'de yollayabiliyoruz. Twitter yeni getirdiği bu mesaj butonu ile ilgili de şöyle bir açıklama yaptı:

"Her gün milyonlarca insan arkadaşlarıyla, aileleriyle, iş arkadaşlarıyla ve Twitter'da ilginç bulduğu birçok insanla özel sohbet edebilmek için DM kullanıyor. Gerçeği söylemek gerekirse, 2015 yılında DM kullanımının yüzde 60 oranında arttığına şahit olduk. 2015'in ikinci yarısında ise özel olarak paylaşılan Tweet'ler yüzde 200 oranında arttı. 

Tüm bunların yanında sizlerden gelen tavsiyeler, Tweet'lerin direkt olarak DM'den paylaşılabilmesiyle ilgiliydi. Şimdi ise, sadece tek bir dokunuşla, Twitter'daki eşsiz içerikleri DM aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz."

Twitter Instagram'dan Bıktı

Twitter'da İşler Kötüye Gidiyor, Twitter Çöküyor mu?

YORUMLAR