VLC Media Player Windows Phone Mağazası'nda!

VLC Media Player Windows Phone Mağazası'nda!

VideoLAN’ın popüler medya oynatma yazılımı VLC Media Player, Windows Phone Mağazası’nda nihayet göründü. Windows Phone 8.1 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan medya oynatıcının ilk sürümü herkese açık beta olarak yayınlandı.

Dünya genelinde en çok tercih edilen medya oynatıcıları arasında yer alan VLC Media Player’ın Windows Phone sürümü bir süredir geliştirilme aşamasında ve ufak bir kesim tarafından test ediliyordu. Oldukça uzun süren test aşamasının ardından VLC for Windows Phone ismiyle mağazadaki yerini aldı. Şu anda beta aşamasında olduğundan birtakım sorunlarla karşılaşılması olası medya oynatıcının boyutu 10 MB büyüklüğünde ve sadece Windows Phone 8.1 cihazlarda çalışacak şekilde tasarlanmış.

Sekmeli yapıda tasarlanmış basit ve kullanışlı bir arayüz ile gelen VLC for Windows Phone, telefonun kendi hafızasındaki ve sd karttaki medya dosyalarını otomatik olarak algılıyor. Müzik ve video sekmeleri sayesinde kullanıcılar tek dokunuşla medyalarına anında ulaşabiliyor. Bunun yanında şarkı ekleme, şarkıları favorilere ve başlangıç ekranına ekleme gibi seçenekler de düşünülmüş.

VLC for Windows Phone’un herkese açık beta sürümüne aşağıdaki bağlantıdan güvenli bir şekilde ulaşabilir ve cihazınıza yükleyebilirsiniz:

Windows Phone'a PS Vita Oyunu Gunhouse Geldi!

YORUMLAR