Volkswagen I.D, Tamamen Elektrikli İlk Uzun Yol Aracı Olacak

Volkswagen I.D, Tamamen Elektrikli İlk Uzun Yol Aracı Olacak

Volkswagen I.D, 2025 yılında yollara çıkması beklenen elektrikli bir araba. Ancak özelliği sadece bu değil. Volkswagen I.D menzili en uzun elektrikli arabalardan biri de olacak.

168hp gücünde bir elektrik motoruyla çalışacak olan Volkswagen I.D,  600 kilometrelik menzile sahip olacak. Daha önce tasarlanan e-Golf konseptinden tamamen farklı olarak geliştirilen Volkswagen I.D, 2020 yılında prototip olarak tamamlanacak ancak asfalta çıkması ve piyasaya sunulmasının 2025 yılını bulacağı söyleniyor. Bu arada Volkswagen 2025 yılında gerek hibrit gerek tamamen elektrikli motora sahip 1 milyon araba satmış olmayı hedefleniyor.

Volkswagen I.D özellikleri

Volkswagen I.D 2025 yılında sürücülere tamamen otomatik pilot sürüşe de izin veren bir uzun yol deneyimi sunacak. Bu noktada araç sürücüsüz otomobil kategorisinde de değerlendirilebilir. Aracın etrafını çepeçevre sarmış özel sensör ve kamera sistemiyle yol hakimiyetini ve yolcu güvenliğini ön planda tutuyor olacak. Volkswagen I.D tamamen elektronik sürüş özelliklerinin henüz hepsini açıklamış değil. Tanıtımının 2020’de yapılacağını düşünürsek elektrikli motora sahip olmasının dışında bu gibi detaylar için henüz erken gibi görünüyor. 

Volkswagen Dizel Skandalını CES 2016'da Tanıttığı Elektrikli Arabayla Unutturabilecek mi?

Nissan Düşüncelerinizi Okuyabilen Bir Elektrikli Araba Geliştirdi

Samsung Elektrikli Araba Sektörüyle İlgileniyor

YORUMLAR