Warren Buffett, Amazon CEO'sunu Yere Göğe Sığdıramadı

Warren Buffett, Amazon CEO'sunu Yere Göğe Sığdıramadı

Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Warren Buffett, Amazon CEO'su Jeff Bezos için övgü dolu sözler söyledi. Dünyanın en zengin ikinci adamının, dünyanın en zengin üçüncü adamına yaptığı övgüler haberimizde...

Warren Buffett'ın kim olduğunu bilmeyenler için kısaca hatırlatalım, Amerikalı iş adamı ve hisse senedi yatırımcısı olan Warren Buffett, 20. yüzyılın en başarılı yatırımcılarından biri olarak gösteriliyor. Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO'su ve en büyük hissedarı da olan iş adamı, Forbes dergisinin her yıl açıkladığı "Dünyanın En Zenginleri" listesinde 75.6 milyar dolarlık servetiyle ikinci sırada yer alıyor.

Amazon CEO'sunu ise bizler biraz daha yakından tanıyoruz. E-ticaretin gelişmesine büyük katkı sağlayan Jeff Bezos, başarılı yönetimiyle Amazon'u dünyanın en büyük ve örnek alınan internet satışı şirketi yapmayı başardı. Forbes'in açıkladığı listede ise 72.8 milyar dolarlık servetiyle üçüncü sırada yer alıyor.

Warren Buffett'ın Jeff Bezos'a yaptığı övgülerde, "Jeff Bezos, çağımızda en dikkat çekici iş adamı" dedi. CNBC ile yaptığı röportajda konuşan Buffett, "Müşteriler ve tüm operasyonlar açısından oldukça farklı işlerde başarılı olan bir adam görmemiştim. İki farklı büyük işletmeyi başarılı bir şekide yönetmek için başka bir örnek düşünemiyorum" ifadelerini kullandı. 

Amazon Echo'dan Kan Donduran CIA Cevabı

YORUMLAR