WhatsApp Çöktü Mü? WhatsApp Neden Açılmıyor?

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp çöktü mü? " WhatsApp çöktü mü? " WhatsApp neden açılmıyor? ayrıntılar haberimizde.

whatsapp-coktu-mu1

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp çöktü mü? WhatsApp son görülme neden çıkmıyor? " WhatsApp çöktü mü? " sorusunun cevabı kullanıcılar tarafından merak ediliyor. WhatsApp'ta son görülmeler neden gözükmüyor? İşte tüm detaylar.

WhatsApp Çöktü mü? Instagram Çöktü mü? 4 Ekim 2021 Erişim Sorunu

Facebook uygulaması WhatsApp ve Instagram sunucu sorunu yaşıyor. Türkiye'de birçok kullanıcı iki uygulamayı da kullanamaz hale geldiler. Bazı bölgelerde sunuculara erişim sağlanırken, özellikle Marmara Bölgesinde büyük problem yaşandığı görülüyor.

Yaşanan problemin yakın zaman sonra çözülmesi bekleniliyor. Birkaç saat içerisinde her iki uygulama da kendine gelecektir. Mesajlarınıza ulaşamz ya da Instagram yüklenmezse, problemin uygulamalardan kaynaklandığını bilmeniz gerekiyor.

19 Mart WhatsApp Erişim Sorunu

WhatsApp ve Instagram şu anda çökmüş durumda

Uzun zamandır Facebook'un çatısı altında faaliyet gösteren WhatsApp, dünya çapında 1,5 milyardan fazla kullanıcıya hizmet veriyor. Uygulama, kesinti haberleri ile gündemde. WhatsApp üzerinden mesajlaşırken sorunlar yaşanıyor. Son görülmeler gözükmüyor.

Sunucu durumlarını anlık olarak paylaşan downdetector'da WhatsApp'ta erişim sorunların yaşandığı görülmekte. Kullanıcılar Twitter üzerinden sürekli WhatsApp'ın çöktüğünü ve son görülmeleri göremediklerini paylaşmakta. Şirket kesinti hakkında henüz resmi açıklamada bulunmadı.

WhatsApp, Twitter Türkiye gündeminde birinci sıraya oturdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan yardımcısı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada "USOM raporuna göre WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve  yurtdışı kaynaklıdır. Yerli uygulamalarımız olan Yaay ve BİP uygulamalarımızda herhangi bir hizmet kesintisi bulunmamaktadır. Yerli ve milli servisleri destekliyoruz." cümlelerine yer verildi.

WhatsApp Ne Zaman Düzelecek?

WhatsApp'ta yaşanan sorunun ne zaman düzeleceğine dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Sorunun kısa süre içerisinde düzeleceğini tahmin etmekteyiz.

WhatsApp indir bağlantısına tıklayarak WhatsApp'ı indirebilirsiniz.

YORUMLAR