WhatsApp, Kullanıcılarının Verilerini Facebook ile Paylaşacak

WhatsApp, Kullanıcılarının Verilerini Facebook ile Paylaşacak

Facebook tarafından satın alındığından bu yana hakkında çıkan haberlerin ardı arkası kesilmeyen popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için sonunda ciddi bir Facebook bağlantısı ortaya çıktı.

Javier Santos isimli geliştirici tarafından keşfedilen bir detaya göre WhatsApp'ın gelecekte çıkacak olan sürümlerinde kullanıcıların verileri Facebook ile paylaşılabilir. Henüz kesin olmamasına rağmen gelecek WhatsApp sürümlerinde şöyle bir uyarı görebilirsiniz: "Facebook kullanım deneyiminizi arttırmak için WhatsApp hesap bilgilerinizi Facebook ile paylaşın". Bunun tam olarak ne anlama geldiği net olmasa da, kullanıcıları hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursa reklamcılara o kadar fazla seçenek sunabilen Facebook, böylelikle bünyesine WhatsApp kullanıcılarını da dahil edecek gibi duruyor.

Çıkan bu haber sonrasında tahmini olarak yürütülen fikirler arasında Facebook üzerinden WhatsApp arkadaşlarınızı bulabilme öne çıkıyor. WhatsApp ve Facebook arasındaki verilerin paylaşımı özelliğinin güzel yanı ise şu an için standart olarak kapalı şekilde görünmesi. Yani WhatsApp uygulamasına bu özellik geldiğinde kapalı olarak gelecek ve kullanıcılar bu özelliği kendi istekleri doğrultusunda aktif edebilecek.

Kişisel bilgilerinizin Facebook ile paylaşılmasını istemiyorsanız özelliği kapalı tutarak Facebook ile hiçbir WhatsApp hesap bilginizi paylaşmayabilirsiniz. Fakat ilerleyen günlerde özelliğin detayları değiştirilebilir. Daha önce de söylediğim gibi bu özelliğim tüm detayları henüz netlik kazanmadı.

WhatsApp bilgilerinizi Facebook ile paylaşma fikrine nasıl bakıyorsunuz? Sizce yararlı ve kullanışlı bir özellik olur mu?

YORUMLAR