WhatsApp Sesli Arama iOS'da Göründü

WhatsApp Sesli Arama iOS'da Göründü

Uzun zamandır geliyor, gelecek diye beklenen özellik iOS'da göründü. WhatsApp artık sesli arama özelliğine sahip.

İlk olarak Şubat ayında duyrulan, en yaygın mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp'ı bir adım daha ilerletecek sesli arama özelliği sonunda su yüzüne çıktı. Uygulamanın iOS güncellemesi ardından mikrofon izni ekranında adı geçen “Voice Call” kullanıcıların Skype, Google Hangouts gibi uygulamalara yönelmesini engelleyecek önemli bir adım olarak görülüyor.

Bu uyarının daha önce WhatsApp'a mikrofon izni vermeyenlerde çıkacağını hatırlatalım, eğer sizde görünmüyorsa zaten izin vermişsiniz demektir. Yine de görmek isterseniz Ayarlar > Gizlilik > Mikrofon > WhatsApp kısmından mikrofonu etkisiz hale getirip uygulamayı yeniden açabilir, uyarıyı görüntüleyebilirsiniz.

600 milyon aktif kullanıcısı bulunan, geçtiğimiz aylarda Facebook tarafından satın alınan WhatsApp'ın son zamanlarda yaptığı yenilikçi güncellemelerle önemli bir teknoloji girişimi olduğunu kanıtladığını söylesek abartmamış oluruz. Sesli aramanın da eline biir koz daha vereceği kesin. Önümüzdeki dönemde bu hamle diğer mesajlaşma ugulamalarının da yolunu böylece belirlemiş oldu.

iPhone 6 Kamerasının Harika Özellikleri

Mozilla Firefox 32.0.1 Yayınlandı

YORUMLAR