Xiaomi’nin Dev Phableti Mi Max’ın Tanıtım Videoları Yayınlandı

Xiaomi’nin Dev Phableti Mi Max’ın Tanıtım Videoları Yayınlandı

Xiaomi Max ya da Diğer adıyla Mi Max alışıla gelmedik kadar büyük bir akıllı cihaz. Yarın atınıtımı yapılacak olan cihazın Çin’de tanıtım videoları yayınlandı.

Geleneksel Çin kültürünün ağırlıklı olarak işlendiği reklam spotları, ne kadar geleneksel olsak da modern teknolojiden uzak kalmamız gerektiğini vurgulayan 6’dan fazla klipten oluşuyor. Her biri 40 ile 50 saniyelik bu reklam spotları Çince olduğu için hakkında bir şey söylemek tamamen algılarımızla doğru orantılı. Şimdilik Çince olan videolar telefonun daha çok Asya pazarını hedeflediğinin de bir göstergesi. Sadece lisan açısından değil reklam spotlarının geleneksel Asya yaşam tarzı, geleneksel giyim ve kuşamını da barındırıyor olması bu konuda açık bir mesaj olarak düşünülebilir.

Aşağıda 3 videoyu da izleyebilirsiniz.

Xiaomi Max teknik özellikleri

Xiaomi Max 6.4 inçlik Full HD ekran taşıyacağı için oldukça devasa bir phablet olarak tanımlanabilir. Kaportasının altında Snapdragon 650 kullanılan cihaz 2 adet 1.8GHz saat hızında çalışan Cortex-A72 ve 4 adet 1.5GHz saat hızında çalışan Cortex-A53 çekirdeklerinden güç alıyor. GPU olarak Adreno 510 grafik birimini kendine yakıştıran Xiaomi Max, 2GB ve 3GB RAM iki farklı sürümle gelecek. Dahili depolama seçenekleri ise 16GB ve 32GB olacak. Bu konfigürasyon cihazın bir üst sınıf telefon olması için yeterli görünüyor. Batarya gücü olarak 4.000mAh bir güç birimi seçen Xiaomi Max arkasında 16MP, önünde ise 5MP kameralara sahip.

Dev Telefon Xiaomi Max'ın Yeni Görüntüleri İnternete Sızdı

YORUMLAR