Yeni MacBook Pro Apple Fanlarını Hayal Kırıklığına Uğratabilir

Yeni MacBook Pro Apple Fanlarını Hayal Kırıklığına Uğratabilir

Son zamanlarda Apple ürünlerinin prestijinde ciddi bir azalma var. Bunun basına yansıyan haberlerle bir ilgisi olabilir belki ama güvenilir kaynakların açıkladığı bilgiler hiç iyi yönde gelmiyor. Özellikle MacBook Pro tarafından gelen bilgiler yeni serinin hayal kırıklığı yaratabileceğini ortaya koyuyor. 

Daha önce MacBook Pro ile ilgili yaptığımız haberlerde gelmesi muhtemel özelliklerin üzerinde durmuştuk. Hatırlarsanız, MacBook Pro hakkında sızıntı bilgiler veren Ming-Chi Kuo, Cult of Mac isimli internet sitesine konuşmuş ve MacBook Pro'nun boyutlarına dair açıklamalarda bulumuştu. Bilgisayarın klavyesine dair yeni iddialar da ortaya atan Kuo, Apple'ın klavyenin bir kısmını OLED ekranlar ile değiştirebileceğini söylemişti. Dokunmatik olacak bu ekranlar, klavyenin üst kısmında yer alan kontrol tuşlarının yerine geçecek ve daha kolay bir kullanım sağlayacaktı.

Beklenen Yenilikler Gelmeyecek

The Next Web'in raporları MacBook için beklenen özelliklerin hayal kırıklığı olacağı yönündeki iddiaları doğrular nitelikte. Ayrıca ikinci çeyrek raporlarına bakıldığında da MacBook satışlarının aşırı derecede düştüğü görülüyor. Kullanıcılar Apple'dan devrimsel yenilikler beklerken, onlar yine ince bir tasarımı "mükemmel" olarak lanse edebilirler. Bunların yanında Touch ID özelliğinin dahi gelmeyeceği söylentiler arasında dolaşmaya devam ediyor. 

Bakalım Apple karşımıza nasıl bir MacBook Pro ile çıkacak, hep birlikte göreceğiz. 

Yeni MacBook Pro Dokunmatik OLED Ekranla Gelebilir

HP, Yeni İş İstasyonu ZBook Studio ile Apple MacBook Pro'ya Meydan Okuyor


YORUMLAR