Yükseköğretimde Sanal Gerçeklik Dönemi Başlıyor

Yükseköğretimde Sanal Gerçeklik Dönemi Başlıyor

Son dönemlerin popüler teknolojileri arasında yer alan sanal gerçeklik teknolojisi ilk defa bir eğitim kurumunda eğitim amaçlı kullanılacak. Gedik Üniversitesi sanal gerçeklik teknolojisini yükseköğretime taşıyor.

Türkiye'de bir ilke imza atmak isteyen Gedik Üniversitesi sanal gerçeklik teknolojisini eğitime taşıyor. Yükseköğretimde sanal gerçeklik teknolojisini kullanacak olan Gedik Üniversitesi öğrencilerin daha etkin bir şekilde derse katılımlarını sağlayacak. Üniversite kampüsünü karış karış gezebilmeyi mümkün kılacak sistem öğrencilerin aynı anda farklı yerlerde olmalarının önünü açacak.

Sanal gerçeklik teknolojisini yükseköğretime taşıyarak Türkiye'de bir ilke imza atacak olan Gedik Üniversitesi öğrencilerin oturdukları yerden eş zamanlı olarak derslere bağlanabilmelerini sağlayacak. Kampüsü karış karış gezebilecek öğrenciler internaktif eğitim sistemi sayesinde ders sırasında dersin içeriğiyle ilgili uygulamanın yapıldığı ortama bağlanabilecekler. Örneğin; öğrenciler ders sırasında Gedik Döküm Fabrikası'na bağlanarak teorik konuları uygulamalı olarak görebilecekler. Sistem sayesinde öğrencilerin derslerde daha etkin bir şekilde rol alması bekleniyor. Öte yandan teorik bilgilerin uygulamalı olarak verilecek olması da öğrencilere pozitif bir katkı sağlayacak.

Edirne'nin Elektriği Bundan Sonra Güneş Enerjisinden Karşılanacak

Dünyanın İlk Akıllı Köyünü Vodafone ve Tabit Kuracak

YORUMLAR