BasketDudes

BasketDudes

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,950
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ArkArena

Ücretsiz, online ve offline seçenekleri olup normal bilgisayar ile veya internet tarayıcısı üzerinden oynanabilen basketbol oyunudur.

Not: Oyunun web versiyonu yayından kaldırılmıştır.  Diğer online oyunlara bu bağlantı üzerinden göz atabilirsiniz: 

http://oyun.tamindir.com/online-oyunlar

BasketDudes, İspanyol BitToon oyun şirketinin yapmış olduğu eğlenceli bir free to play (oynaması bedava) basketbol oyunudur. Bu ücretsiz oyunu ister indirip kolayca bilgisayarınız üzerinden isterseniz de internet tarayıcınızın üzerinden oynayabilirsiniz hem de tamamen Türkçe olarak.

Oyuna girdiğimizde ilk olarak rüya takımımızı oluşturuyoruz. Takımımız için oyuncularımızı seçiyoruz. Takım oyuncularımızın birbirinden farklı bir çok özelliği oluyor. İşte bu özelliklere bakarak tercihimizi yapıyoruz. Fakat başlangıçta verilen oyunculardan pek bir şey beklemeyin. Çünkü onları antremanlarla geliştirecek olan kişi sizsiniz.

BasketDudes'un öne çıkan en önemli yanlarından biri, takım oyuncularımızın yani karakterlerimizin yeteneklerinin çok ayrıntılı verilmiş olması oluyor. Ana başlık olarak; atış yetenekleri, hücum yetenekleri, savunma yetenekleri ve genel yetenekler olarak 4'e ayrılıyor. Fakat bu ana başlıkların bir çok alt başlığı da bulunuyor.

Bize düşen görevlerin başında bu yeteneklerine göre oyuncuları yerleştirmek ve istediğimiz yönde bu karakterleri geliştirmek. İşte bütün bunları yaptıkça zamanla daha da iyileşen bir takım karşımıza çıkmaya başlıyor. Oluşturduğumuz takımın oyuncularından başka; formasını, logosunu ve ismini de ayrıntılı bir şekilde biz yapıyoruz.

BasketDudes'a ilk başladığınızda eğitim kısmı ile oyunu hemen öğrenebilirsiniz ya da direk olarak oynayarak öğrenmeyi seçebilirsiniz. Oyunu oynaması gayet öğrenilebilir ve kolay diyebiliriz. Fakat asıl iş, düzgün oynamaktan çok enerji, nesneler ve kartları düzgün yönetebilmekten geçiyor. Oyuncuların yeteneklerini ve performanslarını bu şekilde idare edebiliyoruz.

ENERJİ: Oyuncunuzun performansını etkileyen en önemli şey yeteneğinden sonra yorgunluk durumudur. Bunun için oyuncularınızı düzenli olarak kullanmalısınız.

NESNELER: Takımların ve oyuncuların teçhizata, oyun malzemelerine ve ürün şıklığına önem verilmiş.

KARTLAR: Özel antreman teknikleri, güzel anlar ve hem sahada hem de saha dışında oyuncu davranışları gibi durumlar, özel kartlar ile temsil edilmektedir. Kartlar; maç sırasında, molalarda ve maç dışında kullanılabilir. Bunları kullanmamızın amacı oyuncuların ve takımın gücünü arttırmaktır.

Oyuncularınızı iyi geliştirebilmeli ve dolayısı ile takımınızı güçlendirmeye önem vermelisiniz. Rüya takımınızı iyice geliştirdikten sonra tek yapmanız gereken önünüze geleni yenmek ve özel turnuvalarda kupalar kazanmak oluyor.