Deadman's Cross

Deadman's Cross

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 42
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SQUARE ENIX

Deadman's Cross bol eğlence sunan bir kart oyunudur

Deadman's Cross içinde FPS oyunu elementlerini de barındıran ve oldukça eğlenceli bir oynanış sunan, Android işletim sistemlerine sahip tablet ve akıllı telefonlarınızda ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir kart oyunudur.

Zombi temasına sahip bir oyun olan Deadman's Cross'ta bütün olaylar günümüzden 16 yıl sonra, yani 2030 yılında başlıyor. 2030 yılında Amerika'da ortaya çıkan tanımlanamayan bir virüs dünya çapında etkili olan bir zombi salgınına neden olmuştur. Bu virüs o kadar çok yayılmıştır ki dünya nüfusunun  yüzde 99.5'lik kesimi zombiye dönüşmüş, geriye sadece bir avuç insan kalmıştır.

Bu olayların ortaya çıkışında ise Amerika'da sıkıyönetim kararı alınmıştır. Sıkıyönetim kararını takiben hükümet ve medya tamamen suskunluğa bürünmüştür. Duyabildiğimiz tek şey ise apartmanımızın yakınlarından gelen ateşli silah sesleri ve çığlıkların ekolarıdır. Sıkıyönetim kararında hükmedildiğine uygun olarak son 3 ayı tek başımıza evimizden çıkmadan geçirmişizdir. Fakat şimdi hayatta kalma içgüdüsü ve bizi saran korku nedeniyle kapımızın önündeki barikatları kaldırıyoruz ve bilinmeyene doğru adım atıyoruz.

Deadman's Cross'da temel olarak 100 adet farklı zombi kartlarını toplamaya ve kendi kart takımımızı yaratmaya çalışıyoruz. Fakat oyun sadece bundan ibaret değil. Oyunda kartları toplayabilmek için şehir içinde 3 boyutlu FPS görevlerine çıkıyoruz ve etrafta dolaşan zombileri avlayarak yeni kartlar topluyoruz. Bu FPS görevlerinde ise keskin nişancı tüfeğimizin yanında alev silahı gibi farklı silahları da kullanabiliyoruz.

Deadman's Cross farklı türlerin elementlerini birleştiriyor ve zombi oyunlarına farklı bir bakış getiriyor.