KidRocket

KidRocket

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 8,680
  • DOSYA BOYUTU 5.06 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tamindir

Çocukları internetin karanlık ve zararlı yüzünden korurken, onları matematik problemleri, resim çizme ve yapboz oyunları gibi daha faydalı şeylere yönlendiren KidRocket web gezgini, çocuklarının gelişimlerini tamamlamaları konusunda ebeve

Çocuklar bilgisayar başında oturacak yaşa geldiğinde, ebeveynler için çok daha fazla dikkatli olma zamanı geldi demektir. Peki, çocuğunuzu bilgisayar başındayken nasıl koruyacaksınız? Tabi ki işin uzmanı yazılımlarla. İşte bu noktada ebeveyn kontrol yazılımlarından ücretsiz olarak dağıtılan ve alanında popüler olan KidRocket duruma uygun en kullanışlı programlardan biri.

KidRocket en basit şekliyle, sizin belirleyeceğiniz kategorilerdeki zararlı içeriği göstermeyen veya filtreleyerek engelleyen bir web tarayıcısı. Elbette ki bu tarayıcı bilgisayarla yeni tanışmış ya da tanışacak olan çocuklara yönelik olarak hazırlanmış. Yani belli bir yaşın üzerindeki çocuklarda pek işe yaramayacağı kesin.

Yazılımın en güzel özelliği ebeveynleri fazlaca zorlamadan ayarlanabiliyor olması. Benzer yazılımların detaylı ayar tablolarına göre çok daha basit anlaşılır bir yapıya sahip KidRocket çocukların gelişimlerini doğru şekilde tamamlayabilmek adına içerisinde matematik ve resim uygulamaları gibi birçok farklı eklentiyi de barındırıyor. Bu sayede çocuklar web üzerinde gezinmenin yanı sıra matematik problemleriyle uğraşabiliyor, resimler çizebiliyor ya da yapboz oyunlarıyla vakit geçirebiliyor.