Türksat 4A Uydu Frekansları

Türksat 4A Uydu Frekansları

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 52,649
  • DOSYA BOYUTU 0.54 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Turksat

Yeni haberleşme uydusu Türksat 4A'nın kanal frekans listesi yayınlandı.

Yeni haberleşme uydusu Türksat 4A’ya geçiş yapacak televizyon ve radyo yayınlarının frekans değişiklikleri, gece yarısı gerçekleşti.

Türksat 3A kullananların, kanalları bu şekilde izleyebilmesi mümkün olmadığından, yeni haberleşme uydusu Türksat 4A’ya güncelleme yapmaları gerekiyor. Yayınları izleyebilmek için çanak anten ayarı değiştirmek yerine, uydu alıcınızın Kanal Arama bölümünden gireceğiniz yeni frekanslarla birlikte, Türksat 4A uydusunu kullanan kanalları seyretmeye devam edebilirsiniz. Türksat Kanal Güncelleme sistemi ile uyumlu alıcılarda yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmektedir. Diğer uydu alıcılarında ise güncelleme işlemini manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekiyor. Frekans listesinde yer alan HD yayınları da sadece HD uyumlu cihazlarda seyredebilirsiniz.

Türksat 4A uydusu, Türksat 2A ve Türksat 3A uydularıyla birlikte 42 derece Doğu yörüngesinde hizmet vermektedir. Ayrıca hatırlatalım, uydu alıcınızın modeline göre Network Arama ya da Şebeke Arama kısımlarını açık olarak ayarlayıp, güncellemeyi bu şekilde başlatmanız gerekiyor. Türksat 4A kanal frekanslarının tamamını bilgisayarınıza indirerek, gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Kanal Güncelleme Sistemi’nin aktif olması için uydu alıcınızın ilgili bölümüne aşağıdaki frekansları eklemeniz gerekiyor.

Turksat Frekans Listesi Detayları

Frekans: 11844 MHz
Polarizasyon: Dikey – V- (Vertical)
Sembol Oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb
FEC: 3/4

veya

Frekans: 11747 MHz,
Polarizasyon: Yatay - H - (Horizontal),
Sembol Oranı: 27500 Ksymb
FEC 5/6