Magic 2015

Magic 2015

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 222
  • DOSYA BOYUTU 1331.20 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Wizards of the Coast

Magic the Gathering kart oyunu serisinin dijital platformlarda da iddialı olduğunu kanıtlarcasına piyasaya sürülen Magic 2015, yeni kartlar ve senaryo paketleriyle oyunseverleri bekliyor.

Wizards of the Coast tarafından yapılan ve senelerdir ciddi bir hayran kitlesi olan Magic the Gathering, senelerdir masa üstünde oynanan kart oyunlarındaki saygın yerini koruyor. Geçtiğimiz sene ise bu oyun serisi mobil platformlara da taşındı. Daha önce PC versiyonları da çıkan Magic the Gathering oyunları gibi, mobil versiyonlarda da güncellemeler oluyor. Magic 2015, genişletilmiş bir kart koleksiyonunu barındırmakla birlikte ufak bir sıkıntıya da sebep veriyor. Sahip olmak istediğiniz kartların birçoğu paralı. Ama Magic oyununu masa üstünde oynamak isteseydiniz durum yine farklı olmayacaktı.

Ücretsiz indirebildiğiniz Magic 2015 için mobil cihazınızda en az 1.2 GB boş bir alan bulunmalı. Eğer daha önce bu oyunu oynadıysanız sizi bekleyecek olan şeye aşina olacaksınız. 2 oyuncunun masaya dizdikleri kartlar aracılığıyla arazi oluşturma, mana toplama, yaratıklar çağırma ve büyü yapma gibi unsurların olduğu bir mücadele sizi bekliyor. Kartlarınız sizi koruyor ve rakibe zarar verebileceğiniz koşulları oluşturuyor ve elinizdekilerle en iyi stratejiyi kurmaya çalışıyorsunuz.

Magic 2015, daha güzel bir arayüz ve geliştirilmiş grafiklerle geliyor. Daha duru olan beyaz arka plan sayesinde oyuncular ellerindeki kartlara daha güzel odaklanabiliyorlar. Online oyun desteği bulunan bu oyun, geçen sene çıkan versiyonun büyük hatasını düzeltiyor. Oyun, oldukça yer kapladığı için biraz daha eski olan cihazlarda sıkıntı yaratabilir.

Eğer size ücretsiz sunulan oyun destesinden memnun değilseniz yapmanız gereken oyun içi alışveriş sizi 70 TL civarı bir harcamaya sürüklüyor. Ancak gerçek kartları satın alsaydınız bu maliyetin çok daha yüksek olacağı da aşikar. Dolayısıyla, lisanslı bir oyunun tüm destelerini, koleksyon kartlarını ve full bir senaryo moduna bu alışveriş ile sahip olabiliyorsunuz. Senaryo modunda tüm kartlara sahip olmak mümkün, ancak bu uzunca bir süre vaktinizi alacaktır. Oyuna yeni başlayacak olanlar için ise yavaş oynamalarını tavsiye ediyorum. Böylece adım adım kart edinirken oyunun mekaniklerine hakim olacaklar. Bir kart oyunu klasiği olan Magic the Gathering'i denememiş tüm meraklılara Magic 2015 tavsiye edilir. Sizi bekleyen kocaman bir online oyun dünyası var.