ReCore

ReCore

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 498
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft Studios

ReCore, efsane oyun yapımcısı Keiji Inafune tarafından yapılan, yeni nesil bir aksiyon-macera oyunudur.

ReCore, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürülen bir aksiyon-macera oyunudur. 

Bugün kült oyunlar arasında rahatlıkla sayılabilecek ve günümüz FPS oyunlarının temellerini atmayı başaran Metroid Prime'ın yapımcısı Keiji Inafune, yeni oyunu ReCore ile yine aynı etkiyi yaratmaya çalışacak. Oyun kendine has evreni içerisinde, karakterimizin uzunca macerasını anlatacak. Şimdilik neden olduğunu bilemediğimiz şekilde, ana karakterimiz kendisine düşman olan robotların arasına düşüyor ve hayatta kalmaya çalışıyor. Oyun da tam olarak bu hikayeyi bizlere sunuyor.

Hayatta kalma çabası içerisinde yanımızdaki robotların da rolü büyük. Düşman robotlardan aldığımız küreler sayesinde onları başka şekillere sokabiliyor ve farklı özelliklerini kullanabiliyoruz. Bir şey takip edilecekse başka bir robot, bir kapı kaldırılacaksa bambaşka bir robot yapıyoruz. Böylece hem karşımıza çıkan engelleri geçiyoruz hem de düşmanlarımıza karşı koymaya devam edebiliyoruz. 

ReCore'un dikkat çeken bir diğer yanı ise grafikleri. Kullanılan hoş renk paleti ve çizim teknikleriyle göze çok güzel görünen bir oyun ortaya çıkmış. Bunun üzerine muhtemel iyi bir hikaye ve oynanış da eklenenince, uzun süre konuşulacak bir oyunun çıkmak üzere olduğu çok belli. Üstelik bu oyun Play Anywhere özelliğini de destekliyor. Yani ReCore'u Xbox One üzerinden alırsanız, hiç para ödemeden PC üzerinden de oynayabiliyoruz, tam tersi durum da direkt olarak geçerli.