Sickweather

Sickweather

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 39
  • DOSYA BOYUTU 4.4 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Sickweather

Sickweather uygulamasını kullanarak Android mobil cihazlarınızda hangi bölgelerde hastalıkların bulunduğunu görebiliyorsunuz.

Sickweather uygulamasının şimdiye dek karşılaştığımız oldukça ilginç mobil uygulamalardan birisi olduğunu belirtmeden geçmemek gerek. Android için hazırlanan uygulama, hangi bölgelerde bulaşıcı hastalıkların mevcut olduğunu bir harita üzerinde gösteriyor ve böylece bu bölgelere giderken gereken tedbirleri alabilmenize yardımcı oluyor.

Ücretsiz olarak sunulan ve kullanımı kolay bir arayüz barındıran Sickweather, hastalık bilgilerini hem resmi kaynaklardan aldığı veriler hem de kullanıcıların uygulamaya gönderdikleri bilgiler sayesinde elde ediyor. Ancak ülkemizde sadece kullanıcıların hastalıklarına dair yaptıkları bildirimlerden faydalanabileceği bir gerçek. ABD'de yaşayanlar ise resmi bilgileri de bu istatistiklere katabildikleri için daha doğru sonuçlar alabiliyorlar.

Hasta olduğunuzu belirttikten sonra GPS yardımıyla gittiğiniz yerleri de işaretleyen uygulama, böylece geçtiğiniz tüm güzergahlarda bulunanları uyarabiliyor. Lakin devamlı olarak GPS kullanımının şarjınız üzerinde negatif bir etkisi olacağını unutmamalısınız.

Virüslerin yaşam sürelerine göre uygulamadaki haritada renklendirmeye gidilmiş. Bu renklendirmeye göre hastalık o bölgede henüz yeniyse kırmızıyla işaretleniyor, ancak üzerinden 2 gün geçtiyse turuncu, bir hafta geçtiyse sarı ve iki hafta geçtiyse mavi olarak işaretleniyor. Böylece çoğu virüsün bir kaç gün boyunca hatta kalabildiğini dikkate alırsak iki günü geçen hastalık bildirim bölgelerinin artık güvenli olduğunu varsayabiliyoruz.

Kullanıcı adedinin artmasıyla biraz daha kullanışlı hale geleceğine inandığım uygulama, böylece bilhassa kış mevsiminde çok kişinin hasta olduğu alanlardan uzak durmanıza yardımcı olacaktır.