Volfied

Volfied

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 473,328
  • DOSYA BOYUTU 0.41 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Taito

Yılların eskitemediği efsane oyun Volfied

1991'den beri hayatımızda Volfied. 80'li nesiller iyi bilir, henüz bilgisayarın yeni çıktığı dönemlerde, yılların eskitemediği bir uzay oyunu olacağı tahmin bile edilemezdi.

15 Bölümlük efsane oyun Volfied'de amacımız basit: Gezegeni kurtçuklardan kurtarmak. Bazen salyangoz, bazen yengeç, bazen de yılan olarak karşımıza çıkıyorlar. Yapmanız gereken düşmanın alanını küçülterek sıkışmasını sağlamak. Kenar ve orta bölgelerde yer alan duvarları keserseniz ekstra bonus kazanıyorsunuz. Bu bonuslar S ve L harfiyle gösteriliyor. S harfi kazanıldığında geminiz hızlanıyor. L harfi kazanıldığında ateş edebiliyorsunuz. Böylelikle kurtçukları hemen öldürebiliyorsunuz.

Ana gemiyi yani düşmanı öldürmenin yollarından bir diğeri ortada yer alan kırmızı top. Bu bölgeyi kestiğiniz zaman düşman yeniliyor. Böylelikle bir sonraki bölüme geçiyorsunuz. En fazla yüzde 99.9 oranında sıkıştırabiliyorsunuz. Bu size 500.000 puan kazandırıyor. %99.8 350.000, %99.7'lik küçültme ise size 300.000 puan kazandırıyor. Bölümü tamamlamak için ekranın yüzde 80'lik dilimini kesmeniz yani ufaltmanız gerekir. Bölgeyi ufalttıkça arka planda bir sonraki bölümü görebiliyorsunuz. 16. Bölüme geçebilmek için bütün zorlukları (easy,medium,hard) bitirmeniz gerekir.

LCD ekranlı, güçlü işlemciye sahip, son teknoloji bilgisayarda bile yeri doldurulamayacak bir oyun.