Zula

Zula

kullanıcı
 • Lisans ÜCRETSİZ
 • TOPLAM İNDİRME 1,357,310
 • DOSYA BOYUTU 9 MB
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici Lokum Games

Zula, Türk oyun geliştiricileri tarafından yapılan ve yayınlanan ücretsiz olarak oynayabileceğiniz kaliteli bir online FPS oyunudur.

Zula, tamamen Türk yapımı olan ve oyuncuların online olarak oynayabilecekleri yüksek aksiyonlu bir ücretsiz FPS oyunu olarak tanımlanabilir. Eğlenceli yapısı ve Türkiye'den mekanlarıyla Türk oyuncuları kendisine çekmeyi başaran yapım, kalitesiyle dikkat çekmektedir. Piyasadaki rakiplerine nazaran daha çok güncelleme alan başarılı Türk FPS oyunu, günümüzde 5 milyondan fazla oyuncuya ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Özellikle bayramlarda haritalarına yepyeni görünümler kazandıran başarılı oyun, oyuncuları hem aksiyona doyuruyor hem de eğlenceli zaman geçirmelerini sağlıyor. Ülkemizde olduğu kadar dünyada da popüler bir konumda yer alan yapım, kitlesini giderek artırıyor.

Zula İndir

Zula yükle, bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir FPS olan Zula'da ülkemizin üzerinde geçen kurgu bir hikaye konu alınıyor. Son 50 yıl üzerine yoğunlaşan bu kurgu hikayede ana kahramanımız Demir adlı bir Bordo Bereli. Demir oyun boyunca Türkiye'de birçok masum insanın ölümünden sorumlu olan yabancı istihbarat servisi üyelerine karşı mücadele vermekte. Bu acımasız istiharat üyeleri, devlet tarafından görevlerndirilen Demir'in izini nereye giderse sürmüşlerdi ve onu en son düğün gecesinde bularak sevdiklerini katletmişlerdi. Demir ise ağır yaralı bir şekilde kurtulmuştu. Artık Demir'in hem ülkesini kurtarmak hem de intikam almak adına vatanseverleri birleştirmesi ve Gladyo üzerine yürümesi gerekmekteydi. Biz de oyuna bu noktada dahil oluyoruz ve aksiyonun içerisine dalıyoruz.

Zula çok oyunculu bir altyapıya sahip ve oyunculara birbirleriyle çevrimiçi olarak savaşma imkanı veriyor. Oyuna kayıt olarak oyunun kurulumunu gerçekleştirdikten sonra tarafınızı seçerek oyuna başlıyorsunuz. Oyunda Zula veya Gladyo taraflarından birini seçmemize imkan veriliyor. Her tarafta farklı kahraman seçenekleri yer alıyor. Zula tarafında oyunun ana kahramanı Demir'in yanında kendilerine has hikayelere sahip olan kahramanlar yer alıyor. Gladyo tarafında ise yabancı istihbarat üyeleri karşımıza çıkıyor.

Zula Oyna

Zula indir dedikten sonra karşınıza çıkan indirme işleminin bitmesiyle birlikte oyunu bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Fakat kurma işlemi bittikten sonra Zula oynamak için ilk olarak bir hesap açmanız istenmekte. Öncelikle Zula'nın internet sitesi üzerinden kişisel hesabınızı oluşturmanız zorunlu olarak gösteriliyor. Haliyle siteyi ziyaret edip bir hesap açtıktan sonra Zula'yı oynamaya başlayabilirsiniz. 

Zula, klasik FPS oyunlarında bulunan birçok özelliği içerisinde barındırmasından ötürü oyunculara yabancı gelmeyen bir yapım. Daha önce bir FPS oyunu oynadıysanız kolaylıkla Zula'nın oyun dinamiklerine alışabilir ve kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Buna rağmen oyunda tam manasıyla usta olmak için yeteneklerinizi geliştirmeniz ve uzun süreyle oyunu oynamanız gerektiğini de hatırlatmadan geçmeyelim. 

Zula Giriş

Günümüzde dünyanın dört bir yanında 5 milyondan fazla oyuncuya sahip olan Türk FPS oyunu Zula, rekabetçi ortamı ile oyuncuları tatmin ediyor. Üyelik sistemi ile oyunculara kapılarını açan yapımda, oyuncular eposta ve şifre yardımı ile hesap oluşturacak ve bu rekabet dolu dünyanın kapılarını aralıklayacaklar. Kullanıcılar oyunun resmi web sitesi üzerinden saniyeler içerisinde hesap oluşturabilecek ve oyuna giriş yapabilecekler. 

Zula Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Türkçe dahil farklı dil seçeneklerine ev sahipliği yapan Zula, basit kayıt sistemi ile saniyeler içerisinde yepyeni oyunculara ulaşmaya devam ediyor. Zula oyununa kayıt yapmak isteyen oyuncular, oyunun resmi web sitesine giderek kayıt aşamasına basit bir şekilde erişebilecekler. Oyunun web sitesine giren oyuncular, ekranın sağ üst tarafında yer alan Kayıt Ol sekmesi ile kayıt kısmına anında ulaşacaklar. Karşılarına gelen ekranda kullanıcı adı ve şifre belirleyen oyuncular, Hesap Oluştur butonu ile anında hesaplarını oluşturabilecekler. Bu işlemin ardından da oyuncular artık oyuna giriş yapabilirler.

Zula Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 32 Bit
 • İşlemci: Dual Core CPU 2.4 GHz
 • Bellek: 2024 MB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 / AMD Radeon R5 M320
 • DirectX: Sürüm 9.0
 • Depolama: 7000 MB kullanılabilir alan