Bugs vs. Aliens

Bugs vs. Aliens
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    28

  • Üretici

    Jacint Tordai

Bugs vs. Aliens, Subway Surfers'a benzer oyun içi bir sürü özelliklerle böcek ya da uzaylı ordusuyla savaştığınız bir sonsuz koşu oyunudur.

Jetpack JoyrideTemple Run, Subway Surfers gibi oyunlar mobil platformlara hükmettiğinden beri birçok yapımcı firma için "sonsuz koşu" teması ortaya çıktı ve bildiğimiz gibi her geçen gün bu kategorideki örneklerin sayısı çoğalıyor. Ancak Bugs vs. Aliens bu örnekler içerisinde gerçekten gözden kaçırılmış bir inci olabilir. Çoğu diğer başarısız iş arkadaşları yerine Bugs vs. Aliens sonsuz koşu olayını alıp çok başka bir yere götürüyor ve siz yalnızca ekrana dokunup hiçbir amaç belirlemeden koşan bir adamı izlemiyorsunuz. Bugs vs. Aliens'ta uzaylıların istilasına karşı koymaya çalışan bir böcek sürüsü irili ufaklı tüm tayfasıyla gerek uçarak gerek yerden hızlıca uzaylılara saldırıp amansız bir savaşın ortasında kendi ordularının özel yeteneklerini kullanarak ilerliyorlar. İşin içinde böcekler ve uzaylılar olunca eğlence de bir o kadar artıyor, şirin grafikler ve akıcı oynanışla Bugs vs. Aliens harika bir iş ortaya çıkartıyor.

Bugs vs. Aliens'ı sonsuz koşu kategorisindeki diğer oyunlardan ayıran ciddi güzellikler bulunuyor. Öncelikle Subway Surfers'tan hatırlayacağınız oyun içi altınlarla güçlendirme almak, yine oyun içi kullanabileceğiniz özellikleri geliştirmek gibi ekstralar oyunun ömrünü uzatarak size sunduğu eğlenceye gerçekten odaklanabilmenizi sağlıyor. Bunun dışında böcek ordularından bahsetmiştik; oyunda ilginç olarak bir sürü halinde hareket edebiliyor ve tüm sürüye emir veren bir de böcek komutan seçiyoruz. Bu arkadaş genelde kendi has bir yeteneğini kullanarak tüm ekibe motivasyon sağlıyor, ki uzaylılara dersini çok daha etkili bir şekilde verebilelim! Komutan olacak böceğinizi kendi özelliklerine göre kişiselleştirebiliyor, üzerine yeni yetenekler açabiliyoruz. Bunu da biraz Temple Run'ın bonus özelliklerine benzetebiliriz.

Böcek ordunuzu seçerken oyun sizden uçan bir kabus mu yoksa yerden hızlıca hareket eden bir ordu mu olacağınızı soruyor. Buna göre oyunu ister üçarak ister koşarak oynuyorsunuz. Subway Surfers'taki jetpack olayını hatırlarsınız, Bugs vs. Aliens'ta bunu tamamen baştan seçebileceğinizi düşünün. Tabii karşılaşacağınız uzaylılar da buna bağlı olarak değişiyor.

Bugs vs. Aliens'ta seviye sistemi çok güzel bir şekilde kullanılmış. Arkadaşlarınızın skorlarını takip etmekle beraber kendi oyununuzdan alacağınız deneyimler size seviye atlatıyor ve böcek ordunuzun komutasında alacağınız yeni özellikler de seviyeye bağlı olarak değişiyor. Bu sistem başta gözünüzü korkutabilir ama telaşlanmayın, yukarıda örnek verdiğimiz oyunlardan zaten buna alışığız, ne akdar çok oynarsanız oyunda o kadar çok gelişiyorsunuz. Güçlendirmeler, yeni yetenekler vb. hep oyunda topladığınız deneyim ve altınlara bağlı olarak açılıyor. Örnek olarak yine Subway Surfers'ı verebiliriz.

Cıvıl cıvıl bir dünyada karşınıza düşecek UFO'lardan kaçın, plazma ışınlarını atlatın, reaktör bombalarını etkisiz hale getirin ve çok geç olmadan uzaylı bilim adamlarını ele geçirin! Bugs vs. Aliens yarattığı yeni atmosferle beraber uzun süredir sonsuz koşu kategorisinde görülmemiş bir başarıya imza atarak son derece eğlenceli bir yapım. Eğer bu türün hayranlarındansanız Bugs vs. Aliens'ı kesinlikle kaçırmamalısınız.

ARTILAR

Oynanış ve grafikler çok akıcı

Türe getirdiği yeni özellikler

EKSİLER

Oyun içi satın alma bulundurması

YORUMLAR