Civilization VI 1.0.6 (ios)

Civilization VI

Civilization VI
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    66

  • Üretici

    2K

Civilization VI, iOS işletim sisteminde oynanabilecek en başarılı strateji oyunlarının başında gelmektedir.

Civilization VI, iOS işletim sistemi kullanan iPad cihazlarınızda çalıştırabileceğiniz 4X strateji oyunlarından bir tanesidir. 

Ünlü oyun geliştiricisi Sid Meier tarafından ilk olarak 1991 yılında piyasaya sürülen Civilization serisi, 4X strateji oyunu türünde hemen ön plana çıkmıştı. Gerçek manada 4X strateji oyunu olan ve oyunculara bir medeniyeti kurup, yükseltme imkanı veren yapım, taş devrinden başlayıp, uzay çağına kadar gitmesiyle dikkatleri çekmişti. 

Her oyunuyla bizlere başka medeniyetleri tanıtan ve Civilization V'te Kanuni Sultan Süleyman ile birlikte Osmanlı medeniyetini de kontrol etme şansı tanıyan seri, Civilization VI ile büyük bir sükse yakalamıştı. Oyuncuların şikayet ettiği birçok sıkıntının giderildiği ve ana sistemdeki hataların en aza indirildiği yapım, yakaladığı satış rakamlarıyla da şaşırtmayı başarmıştı. 22 Aralık 2017 itibarıyla iPad üzerinde de oynanmaya başlayan ve bu özelliğiyle Civilization serisinde gerçek manada ilk kez mobil platformlarla buluşan yapım, oyunculara gerçek bir strateji deneyimi sunmak için de iPad üzerinde yayınlanmıştı. 

Civilization VI, serinin diğer oyunlarında olduğu gibi bizlere bir medeniyetle birlikte uzaya kadar giden bir yolcuğu vaat ediyor. Oyuncular seçtikleri bir medeniyetle birlikte önce taş devrinden başlıyor, ardından yaptıkları strateji hamlelerle bilgilerini ve güçlerini arttırıyorlar. Bu sırada çeşitli teknolojik gelişmelere yapılan yatırımlar, askeri harcamalar ve büyük savaşlar derken, en sonunda Ay'a koloni kurmaya kadar uzanabiliyorsunuz. 

 

YORUMLAR