Find Face

Find Face
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Find Face, yolda gördüğünüz bir kişinin sosyal medya hesabına ulaşmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Find Face, iPhone ve iPad üzerinden kullanılabilen ve yolda gördüğünüz bir kişinin fotoğrafını çekerek, onun sosyal medya hesabına ulaşmanızı sağlayan bir uygulamadır.

İki Rus uygulama geliştiricisi tarafından ortaya atılan fikir, sosyal medya platformlarında yer alan profillerin taranmasından ileri geliyor. Uygulamayı yazdıktan sonra Rusların çokça kullandığı VK isimli internet sitesinde yer alan 200 milyondan fazla kullanıcı profilini tarayan geliştiriciler, burada buldukları 1 milyardan fazla fotoğrafı Find Face'e tanıtmayı başarmışlar. Find Face'de kullanıcılar tarafından kendisine gönderilen fotoğrafları, buradaki fotoğraflarla karşılaştırarak sonuç ortaya çıkarıyor.

Şimdiye kadar üç milyondan fazla fotoğrafın yüklendiği uygulamanın başarı oranı ise %70. Yani bir kafede karşı masada oturan bir kişinin VK profili varsa, onu bulma oranınız şu an %70 oranında ve her geçen giderek artıyor. Korkutucu yanının çokça bulunduğu bu uygulama ise ilerleyen günler hakkında bizleri bir hayli düşündürüyor.