Android için En İyi 10 Kamera Uygulaması

Android için en iyi kamera uygulaması nedir? Akıllı telefonunuzun yerleşik uygulamasından memnun değilseniz listemizde yer alan uygulamalara göz atmalısınız.

Android için En İyi 10 Kamera Uygulaması

Android için en iyi kamera uygulaması nedir? Akıllı telefonunuzun yerleşik uygulamasından memnun değilseniz listemizde yer alan uygulamalara göz atmalısınız.

Geçmişten bugüne kadar akıllı telefon kameralarının gelişimine bakılacak olduğunda büyük bir ilerleme olduğunu çok net bir şekilde görülebilmektedir. Her geçen gün daha iyi bir kamera ile müşterilerinin karşısına çıkaran akıllı telefon üreticileri, kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik özellikler ekleyerek çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kameralar artık o kadar önemli hâle geldi ki kamera özellikleri, kullanıcıların karar verme sürecini etkileyen en önemli etkenlerden biri olarak karşımıza çıkmaya başladı.

Telefon kameraları gelişmesine gelişti ama bu kameraları daha etkin bir şekilde kullanabilmek için iyi bir kamera uygulaması kullanmanız gerekiyor.

Android Kullanıcıları İçin 10 Kamera Uygulaması

 • HTC Camera
 • Candy Camera
 • Google Kamera
 • Footej Camera
 • Open Camera
 • Z Kamera
 • Cymera
 • Camera FV-5
 • Manual Camera
 • Motion Stills

Sizin için hazırladığımız bu liste ile Android için en iyi kamera uygulaması nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Yukarıda yer alan uygulamalar hakkında ayrıntılı şekilde bilgi edinmek için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

1. HTC Camera

HTC Camera, tahmin edebileceğiniz üzere HTC Android akıllı telefon modellerine sahip kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. HTC kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan uygulama, ne yazık ki belirli modellerin dışındaki modellere sahip kullanıcılar tarafından kullanılamıyor.

Uygulama hem fotoğraf hem de video çekimine olanak tanıyor. HTC Camera'nın en iyi yanı ise telefonun arka ve ön kamerasını kullanarak aynı anda çekim yapabilmektir. Elbette ki fotoğraflarınızın tam olarak hayallerinizdeki gibi olmasını sağlamak için kullanabileceğiniz seçenekler de bulunuyor.

2. Candy Camera

Sıradan bir kamera uygulaması ile iyi bir fotoğraf çekebilirsiniz. Candy Camera'yla ise daha renkli ve şık fotoğraf elde edebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsizdir. Önceliği, fotoğrafların daha güzel görünmesini sağlamaktır.

Uygulamada çok sayıda filtre bulunuyor. Bu filtrelerin her biri, fotoğraflara ayrı bir hava katıyor. Uygulamanın kullanımı da son derece basittir. Kullanıcı dostu arayüzü ile tamamen sezgilerinize güvenerek fotoğraf çekebilirsiniz.

3. Google Kamera

Google Kamera, Android telefonlar için geliştirilen en iyi kamera uygulamalarından biri olarak bilinir. Fotoğraf, video çekmenin zamanı ya da yeri yoktur diyerek hareket eden Google Kamera, kullaıcılara hızlı fotoğraf ve video çekme olanağı tanıyor.

Uygulamada çeşitli çekim modları bulunuyor. Bununla birlikte Google Camera Türkçe dil desteğine sahiptir. Uygulamanın başlıca özellikleri arasında el titremesine karşı görüntü sabitleme, arka plan bulanıklaştırma, ağır çekim ve HDR+ vardır.

4. Footej Camera

Footej Camera ile büyüleyici anları büyüleyici fotoğraflara dönüştürebilirsiniz. Uygulamanın bazı özellikleri şunlardan oluşuyor:

 • Seri çekim modu
 • Yüksek fotoğraf kalitesi
 • ISO değerini manuel olarak ayarlama
 • Basit kullanıcı arayüzü

5. Open Camera

Open Camera, Android telefonlar ve tabletler için geliştirilen başka bir uygulamadır. Uygulamanın bazı özellikleri ve diğer uygulamalardan üstün yanları şunlardır:

 • Sesli komut vererek fotoğraf çekme
 • Kumlanmayı minimum seviyede tutma
 • Açık kaynaklı
 • Tamamen ücretsiz, reklam içermiyor
 • Zamanlayıcı
 • Sade, kullanıcı dostu bir arayüz

6. Z Kamera

Android için en iyi kamera uygulaması olmaya aday başka bir uygulama da Z Kamera'dır. Uygulamanın başlıca özellikleri şunlardan oluşuyor:

 • HDR modu
 • Hızlı çekim modu
 • Gerçek zamanlı filtre ekleme

7. Cymera

Cymera'dan kısaca bahsetmek gerekirse bu uygulama, kolajlar ve albümler hazırlamanızı, çeşitli filtreler ve efektler ile fotoğrafınızı güzelleştirmenizi sağlar. Uygulama, Android kullanıcılarının mümkün olan en kısa sürede selfie çekmesine odaklanıyor. Bu nedenle selfie çekmek dışında bir amacınız varsa listedeki başka bir uygulamaya göz atın.

8. Camera FV-5

Bu uygulama, kullanıcılara otomatik odaklama, makro, sonsuz odak seçeneği gibi bazı avantajlar sunuyor. Zamanlayıcı, otomatik renk dengeleme de özelliklerinden sadece bazılarıdır.

9. Manual Camera

Bu uygulamanın en önemli farkı, her şeyi kendi elinizle ayarlamanızı sağlamasıdır. İsminden de anlaşılabileceği üzere fotoğraf çekim süreci tamamen manueldir.

10. Motion Stills

Motion Stills daha çok eğlence arayışında olan kullanıcılara yönelik bir uygulamadır. Bu uygulama ile arkadaşlarınız ile paylaşabileceğiniz GIF'ler oluşturabilirsiniz. Motion Stills sadece tek bir dokunuşla 3 saniyelik kısa videolar elde etmenizi sağlar.

Android için en iyi kamera uygulaması tavsiyelerimiz arasından beğendiniz bir uygulama oldu mu? Bu uygulamayı aşağıdan indirebilirsiniz.

Z Kamera

Z Kamera

Z Kamera sayesinde fotoğraflarımıza ister çekim sırasında ister sonrasında göz alıcı filtreler ekleyebiliyoruz.

ÜCRETSİZ
HTC Camera

HTC Camera

HTC Camera uygulaması sayesinde HTC Android telefonlarınızda en kolay yoldan fotoğraf çekimlerini gerçekleştirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Camera FV-5

Camera FV-5

Kapsamlı bir kamera uygulaması arıyorsanız Camera FV-5 size bu tarz bir uygulamadan beklediğiniz her şeyi sunabilir.

ÜCRETSİZ
Open Camera

Open Camera

Open Camera uygulaması sayesinde fotoğraflarınıza filtreler ve efektler ekleyebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Google Kamera APK

Google Kamera APK

Google Camera APK indirin, Android telefonunuz için gelişmiş kamera uygulamasına sahip olun.

ÜCRETSİZ
Footej Camera

Footej Camera

Footej Camera, Android işletim sistemine sahip tablet ve telefonlarınız üzerinde büyüleyici fotoğraflar çekmenize yardım edecek bir uygulamadır.

ÜCRETSİZ
Motion Stills

Motion Stills

Motion Stills, Google tarafından geliştirilen ve Android işletim sisteminde kullanılabilen, alternatif bir kamera uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Manual Camera

Manual Camera

Manual Camera, tüm kamera kontrollerini size vererek kendinizi bir fotoğrafçı gibi hissetmenizi sağlayan profesyonel bir kamera uygulaması.

Candy Camera

Candy Camera

Candy Camera, Android cihazınızdaki fotoğrafları ve çekeceğiniz fotoğrafları güzelleştirmenizi sağlayan yararlı ve ücretsiz bir uygulamadır.

ÜCRETSİZ
Cymera

Cymera

Android için hazırlanmış olan Cymera uygulaması ile kolayca selfie fotoğraflar çekebilir ve onları efektlendirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR