itranslate4 (web)

itranslate4

itranslate4
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    983

  • Üretici

    itranslate4.eu

AB tarafından finanse edilen ve dil hizmet sağlayıcıların desteği ile 45 dilde online çeviri hizmeti sunmaya başlayan web servisidir.

AB tarafından finanse edilen, Avrupa’nın en iyi dil hizmeti sağlayıcılarından (SYSTRAN, PROMT, Linguatec, MorphoLogic, Amebis, Sunda, pwn.pl, SkyCode, Trident) oluşan bir konsorsiyum tarafından ve Macaristan Bilimler Akademisi (HAS) Dilbilim Araştırmaları Enstitüsü tarafından geliştirilen ücretsiz çeviri websitesi iTranslate4.eu, İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi popüler dillerde doğruluk oranı yüksek çeviriler gerçekleştirirken, sık kullanılmayan dillerde ise pek başarılı olduğu söylenemez. iTranslate4.eu websitesi sadece girdiğiniz metni çeviri hizmeti sunmamakta. Bu servisinin yanında e-posta metin çevirileri, website çevirileri, sohbet imkanı sunarak birden çok dilde konuşan insanı bir araya getirebilme gibi ek özelliklere de sahip.

300 dil motoru kullanan iTranslate4.eu, ulusal diller, Avrupa azınlık dilleri ve diğer dünya dilleri dahil olmak üzere toplam 45 dilde çözüm sunuyor. Popüler diller arasındaki çevirlerde sorun yaşamazken, diğer dillerde çeviri metnine mutlaka müdahale etmeniz gerekiyor. Alternatif metinleri düzenleyerek siteye katkıda bulunabiliyorsunuz. Bu sayede kullanıcı desteği sayesinde bu eksikliğini de kısa sürede tamamlayacağını düşünebiliriz.

Websitesi sahipleri, bu servisi kendi sayfalarına entegre ederek, yabancı dil bilmeyen ziyaretçilerin de söz konusu web sitelerindeki içerikleri anlamasını yardımcı olabilirler. Sunduğu API hizmeti ise web geliştiricilere sonuna kadar açık.

ARTILAR

API hizmeti vermesi.

Farklı dillerde canlı sohbet imkanı vermesi.

Alternatif online çeviri hizmeti sunması.

EKSİLER

Henüz çeviri kütüphanesinin yeterli seviyede olmaması.

YORUMLAR