uBlock

uBlock

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,626
  • DOSYA BOYUTU 3.4 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici gorhill

uBlock eklentisi sayesinde Firefox'taki web sitesi reklamlarını kolayca engelleyebiliyorsunuz.

uBlock eklentisi, Mozilla Firefox web tarayıcısını kullananlar için hazırlanmış bir reklam engelleme eklentisi olarak karşımıza çıktı ve Adblock Plus eklentisinin aksine en büyük iddiası tarayıcının performansını düşürmemesi ve sistem kaynaklarını daha az tüketmesi. Böylece kısıtlı donanıma sahip bilgisayarlarda performans sorunları yaşayanların bu sıkıntıdan kurtulmak için uBlock'a göz atmaları iyi olacaktır.

Eklentinin kullanımı oldukça basit ve ücretsiz olarak sunulduğu için dilediğiniz kadar bilgisayara zahmetsizce kurmanız da mümkün. Zira eklentinin sadece tek bir bilgilendirme ekranı bulunuyor ve bu nedenle herhangi bir şekilde karmaşık ayarlar arasında dolanmanıza gerek kalmıyor.

Web sitelerindeki yoğun reklamlardan sıkılanların ve artık rahatsız edilmeden ziyaretler gerçekleştirmek isteyenlerin kullanabilecekleri kaliteli alternatiflerden bir tanesi olması sayesinde işlemci ve hafıza üzerinde yer kaplamadan reklamları engellemek uBlock ile mümkün hale geliyor.

Açık kaynak kodlu olarak geliştirilmesi sayesinde eklentinin bilgisayarınızda gizli saklı işlemler gerçekleştirmesi gibi durumlarla karşılaşmak da mümkün değil. Eklentinin durum bildirimi sayfasında gerçekleştirilebilen temel ayarlar sayesinde dilediğiniz sitelerdeki reklamlara izin vermeniz ve bir kaç ince ayara daha göz atmanız mümkün.

Ancak eklentide yer alan reklam engelleme sayacının zaman zaman biraz fazla sayabildiği ve bu nedenle kendini olduğundan daha performanslı gibi gösterdiğini söyleyebilirim. Firefox için yeni bir reklam engelleme uygulaması arayanlar göz atmadan geçmesinler.