Veri Kullanım Hesaplayıcı

Veri Kullanım Hesaplayıcı

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,186
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Veri Kullanım Hesaplayıcı, BTK tarafından sunulan mobil internet veri kullanımı hesaplama servisi.

Veri Kullanım Hesaplayıcı, BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından ücretsiz olarak sunulmuş mobil internet veri kullanımını kolaylıkla hesaplamamıza, dolayısıyla da paketimizi belirlememize yardımcı olan bir web servisi. Mobil internet kullanımında yüksek faturalarla karşılaşmamız için hazırlanmış servisin kullanımı da oldukça pratik.

İnternet kullanım detaylarımızı girerek günlük veya aylık bazda kaç GB kotaya ihtiyacımız olduğunu bu servisle kolaylıkla bulabiliyoruz. Sayfa görüntüleme, e-posta alıp gönderme, video izleme, müzik dinleme, oyun oynama, sosyal medyaya içerik yükleme gibi bilgileri kaydırıcı ile seçmemizin ardından aylık veyahut günlük kaç GB kotaya ihtiyaç duyacağımızı öğrenebiliyoruz.

Akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarına yönelik hazırlanmış servis yeni değil ancak 4.5G’ye geçeceğimiz bugünlerde fatura şokuyla karşılaşmamak için kotamızı belirlememizde yardımcı bir faktör. Tabii ki buradaki hesaplama yaklaşık değer; zaten servisi kullanmaya başlamadan bu hususta uyarı yapılıyor.