Sokak Çeteleri 5.3 (windows)

Sokak Çeteleri

5.3
Sokak Çeteleri
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sokak Çeteleri, tamamen ücretsiz olarak Türkçe hizmet veren bir simülasyon oyunudur. Tycoon serilerine benzer bir şekilde, suç dünyasından kahramanları geliştirerek çetenizi güçlendiriyorsunuz.

90'lı senelerin sonlarına doğru yükselmeye başlayan Tycoon serisi oyunlarını mutlaka hatırlıyorsunuzdur. Şimdilerde daha çok simülasyon haline evrilen, ancak kendine has yapısıyla birçok oyuncununda hasret kaldığı bu türü artık maalesef online olarak belki görebiliyoruz. Sokak Çeteleri oyununu incelemek adına sunucuya giriş yaptığımda aklıma hemen işte o seri geldi; Tycoon tadında, daha çok suç dünyası üzerine olan bir simülasyon.

Elbette Sokak Çeteleri'nde konumuz çok da eğlence üzerine değil, suç dünyasının içine girerek kendi çetemizi oluşturmaya çalışıyoruz. Önce sıradan bir gangster olarak başlayan kariyerimiz, sokaklar boyunca farklı dükkanlarla işbirlikleri yaparak yükseliyor. Farklı karakterlerle yağtığımız görevlerde yavaş yavaş çete oluşturmaya başlıyor, sonra da tüm gücü ele geçirmeye çalışıyoruz.

Sokak Çeteleri'nin topluluğu yoğun olduğundan oyun içerisinde farklı kişilerle de tanışmak, çete oluşturmak mümkün. Dünya çapında oynanan oyunun Türkiye sunucusunda da nerden baksanız en az 100 kişi sürekli aktif durumda. Oyunun sürekli güncellenmesi sayesinde yeni yapılacak görevler, ek seçenekler ve çete içi yapılacak aktiviteler artıyor. Büyük şehirlerde açılan yeni seçeneklerle hem yapacak bir sürü aktivite hem de yeni oyuncular buluyorsunuz.

Oyunda genel amacımız suç üzerine olduğu için soygun işleriyle de fazlasıyla haşır neşir olacak, yeri gelecek hastane bile soyacaksınız! Başta riskli görünse de verdiğiniz kararlara göre alacağınız ödüller artacağından işin heyecanı da büyüyor. Seçenekler arasında banka soyma veya rehin alma gibi değişiklikler olsa da bu neredeyse karşılaştığınız her binada karşınıza çıkınca insan biraz başka seçenekler de aramıyor değil. Ama tarayıcı tabanlı bir oyuna göre bu tabii ki yeterli.

Hepsinin üzerine Sokak Çeteleri'ne yeni başlayan oyuncular için de yardımcı olacak bir eğitim modu yer alsa harika olabilirdi. Oyun başlarda gerçekten çok karışık görünüyor ve ekranın dört bir yanından fırlayan seçeneklerden hangisiyle uğraşacağınızı şaşırıyorsunuz. Üstüne cıvıl cıvıl şehir hayatı binince oradan oraya koşturmak bir süre boyunca yapacağınız tek şey oluyor.

Yine de eski Tycoon oyunlarını özleyenler, tamamen Türkçe dil desteğiyle oyunculara ücretsiz tarayıcı üzerinden oynama imkanı sunan bu dünyaya mutlaka göz atsınlar.

ARTILAR

Tycoon serisini andırıyor

Renkli çizimlerle oluşturulmuş sokaklar

Tamamen Türkçe dil desteği

EKSİLER

Diyalog ve seçimlerde fazla seçeneğiniz bulunmuyor

Yeni başlayacaklar için biraz karışık

YORUMLAR