Cast & Conquer 1.0.50 (Android)

Cast & Conquer

Cast & Conquer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cast & Conquer Android akıllı telefon ve tabletler için ücretsiz kart bir kart oyunudur.

Blizzard'ın ünlü kart oyunu Hearthstone'un tabletlere gelmesiyle beraber oyuncular ve yapımcılarda iyi tutturulmuş bir kart oyununun dijital pazarda ne kadar iş yapabileceği sanırım herkes tarafından kabul edilmiştir. Binlerce strateji üretilebilen kart çeşitliliği sayesinde her gün binlerce oyuncu gerek dijital ortamda gerek masaüstü oyunlarda zekasını gösteriyor ve rekabet ortamına giriyor. Android telefonlar ve tabletler için alternatif bir seçenek de ünlü online oyun firması R2 Games'ten geldi.

Cast & Conquer klasik kart oyunu elementlerinin biraz da savaş atmosferiyle birleştirilmiş ve kendi dünyasının güçlü savaşçılarını ön plana çıkaran bir oyun. Öncelikle seçebileceğiniz 4 ayrı sınıftan birini belirleyip kendi oyun stratejinizi ve destenizi oluşturuyorsunuz. Her kart oyununda olduğu gibi Cast & Conquer'da da çeşitli büyü, savaşçı ve destek kartları mevcut. Ancak ilginç olarak bu sefer oyuna biraz da MMORPG ögeleri yedirilmiş, ki bu benim ilgimi çeken en önemli özellik oldu.

Belirlediğiniz sınıfa ait karakterle maceranız boyunca ister oyunun hikayesiyle bağdaştırılmış karakterlere, isterseniz de diğer oyunculara karşı meydan okuyabiliyorsunuz. Gerçekten takdir ettiğim 200'ü aşkın bölümle beraber keşfedilmeye bekleyen onlarca kart ve düşünmenizi gerektirecek zorlayıcı boss savaşları var. Bu yapıyla birlikte Cast & Conquer sadece PvP mantığından çıkarak kendi dünyasını da oluşturabilmeyi başarmış. Bunun dışında bahsettiğim gibi karakter ve şehir geliştirme seçenekleriyle kartlarınız da güçleniyor ve kendinizi karanlık bir strateji oyunuyla beraber zorlayıcı bir macerayla iç içe buluyorsunuz.

Bölümler boyunca kazanacağınız yeni eşyalarla karakterinizi donatabiliyor, hatta savaşlarda yardım etmesi için evcil hayvan bile geliştirebiliyorsunuz. Tüm bunların Cast & Conquer'ın içine yedirildiğini gördüğümde gerçekten şaşırdım. Ancak gelgelelim oyunun nereden kıstığını ilk girdiğiniz andan itibaren anlamaya başlayacaksınız.

Cast & Conquer onca harika özelliği ve farklı düşünceleriyle grafik ve komple arayüz tasarımında çok geride kalmış. Animasyonlar ve genel olarak bölümlerin tasarımı bu dönem çıkan ve aslında gerçekten sağlam bir potansiyele sahip oyuna yakışmamış. Oyunu indirirken yaşadığım sıkıntıları ve uzunca süren güncellemeri saymıyorum bile. Cast & Conquer teknik anlamda biraz daha gelişmiş bir yapıya ulaşabilse gerçekten kart oyunları arasından kolayca sıyrılabilen bir başlık haline gelebilirdi.

Tüm bunlara rağmen yenilikçi düşünceleri ve kendine has havasıyla Cast & Conquer, boş zamanınızda değerlendirmeniz gereken bir kart oyunu olabilir. Eğer bu tarz hoşunuza gidiyorsa oyuna yedirilen MMORPG ögelerine bayılacaksınız. Keşke o animasyonlar ve bölüm tasarımları da tatmin edici derecede olsaydı.

ARTILAR

Farklı özelliklerle donatılmış kartlar

Stratejiyle beraber işlenmiş mekanikler

MMORPG ögeleriyle geliştirilebilen ek özellikler

EKSİLER

Animasyonlar kötü

Grafikler ve metinler biraz dağınık

YORUMLAR