King of Math Junior 1.0.3 (Android)

King of Math Junior

King of Math Junior
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

King of Math Junior, çocuklara hitap eden zihin çalıştıran bir matematik oyunu.

King of Math Junior, Android işletim sistemine sahip cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz matematik esaslı bir bulmaca oyunu olarak tanımlanabilir. Çocuklara hitap eden bir yapıya sahip olan oyunda renkli görsellere ve sevimli modellemelere yer veriliyor. İçerik olarak son derece eğitici bir metod izlediğini de belirtmem gerek.

Oyunda toplama, çıkarma, bölme, kıyaslama, ölçme, çarpa, geometrik hesaplamalar gibi matematiğin farklı kollarını kapsayan sorular çıkıyor. Bulmacalarla zenginleştirilen oyun yapısı oyunu orijinal kılan detaylar arasında. Tüm sorular temiz ve anlaşılır bir ekranda karşımıza çıkıyor. Aldığımız puanlar detaylı bir şekilde saklanıyor. Daha sonra dönüp önceden aldığımız puanları kontrol edebiliyoruz.

King of Math Junior'da ortaçağ temasına yer verilmiş. Bu tema oyundan alınan keyfi artıran unsurlar arasında. Dümdüz ve renksiz bir oyun yerine yapımcılar çocukların ilgisini çekebilecek, onların hayalgücünü geliştirecek bir tasarım gerçekleştirmiş.

Genel olarak başarılı bir oyun olarak niteleyebileceğimiz King of Math, çocukların severek oynayacağı oyunlar arasında yer alıyor.

YORUMLAR