Android İçin En İyi 10 Yoga Ve Meditasyon Uygulaması

Yoga, bildiğiniz gibi tarihi en eskiye dayanan egzersiz disiplinlerinden bir tanesi. Vücudu, zihni ve ruhu güçlendirme amaçlı yapılan bu egzersiz türü, özellikle günümüzde yoğun yaşayan insanların en büyük kurtarıcılarından birisi.

Android İçin En İyi 10 Yoga Ve Meditasyon Uygulaması

Yoga, bildiğiniz gibi tarihi en eskiye dayanan egzersiz disiplinlerinden bir tanesi. Vücudu, zihni ve ruhu güçlendirme amaçlı yapılan bu egzersiz türü, özellikle günümüzde yoğun yaşayan insanların en büyük kurtarıcılarından birisi.

Gürültü kirliliği, hava kirliliği, trafik, geçim derdi derken hepimiz büyük stres ve baskı altında hayatlar yaşıyoruz. Fakat bu yoğun tempoda kendimizi rahatlatmanın da bir yolu var, bu da yoga ve meditasyon. Her gün ya da en azından arada sırada kendimize vakit ayırmanın ve rahatlamaya çalışmanın hayatımıza getireceği olumlu etkiler düşüneceğinizden de çok olacaktır. Vücudunuz dinlenecek, daha esnek bir vücuda ve daha düzgün bir duruşa sahip olacaksınız. Aynı zamanda da ruhunuzu dinlendirecek, sessizliğin ya da rahatlatıcı müziklerin zihninizi açtığına tanık olacaksınız.

Üstelik artık yoga ya da meditasyon yapmak için kurslara bir sürü para dökmenize de gerek yok. Nerede olursanız olun, ne zaman olursa olsun, mobil cihazlarınızdaki pek çok uygulama ile kendi kendinize yoga ve meditasyon yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kulaklığınızı takmak, sessiz ve loş bir ortam bularak konsantre olmak.

Biz de bugün sizler için işte bu yoga ve meditasyon uygulamalarını derledik. Bir adet Android cihaza sahipseniz ve yoga yapmak istiyorsanız, bu uygulamalara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Beginner Yoga Lessons

Yogaya başlamak için ideal uygulamalardan birisi Beginner Yoga Lessons uygulaması. Eğer yogada yeniyseniz ve başlangıç seviye bir uygulama arıyorsanız Beginner Yoga Lessons uygulamasına göz atmalısınız.

Nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız Beginner Yoga Lessons size yardımcı olacak. Uygulamadaki çalışmaların hepsi profesyonel hocalar tarafından hazırlanmış.

Uygulamada 50'den fazla yoga dersi bulunuyor. Videolar takip etmesi hayli kolay tarzda hazırlanmış ve pek çok nefes alma egzersizi ve hareket uygulamada sizleri bekliyor.

Daily Yoga

Yoga, her gün kendinize yarım saat ya da bir saat ayırdığınızda çok daha fazla etkisini göreceğiniz bir egzersiz türü diyebilirim. Bu yüzden her gün yoga yapmak için Daily Yoga uygulamasını kullanabilirsiniz.

Nerede olursanız olun , hangi seviyede olursanız olun bu uygulama herkese hitap ediyor. Videolardan hazırlanmış hazır ders paketleri de sizi daha motive eden özelliklerden bir tanesi diyebilirim.

Uygulamada 50 yoga dersi, 400 yoga hareketi,  başlangıç, fitness, kilo verme, güçlenme, esneklik, rahatlama, denge ve adet dönemi olmak üzere 7 yoga planı ve 3 farklı zorluk seviyesi bulunuyor.

Pocket Yoga

Yoga ile bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu dinlendirmeye ve güçlendirmeye hazırsanız ve uygulama arayışındaysanız kullanabileceğiniz uygulamalardan bir diğeri de Pocket Yoga.

Hayli başarılı olan uygulama ile kendinize en uygun egzersizleri seçebilir ve hangi seviye olursanız olun düzgün bir şekilde yoga yapabilirsiniz.

Uygulamada 3 farklı egzersiz, 3 farklı zorluk seviyesi, 3 süre ayarı, 200'den fazla detaylı resim, detaylı sesli anlatım, sözlük ve egzersiz takip sistemi bulunuyor.

Pranayama Free

Yoganın en önemli ve temel özelliklerinden ve egzersizlerinden birisi de nefes alma egzersizleridir. Nefes alma egzersizleri ile düzenli nefes alıp vermeyi öğrenir ve böylece rahatlayıp sakinleşmenin yolunu açabilirsiniz.

Pranayama uygulaması da size nefes egzersizleri sunuyor. Ücretsiz versiyonu olduğu için yalnızca başlangıç ayarını kullanabildiğiniz bu uygulamada kullanabileceğiniz 6 dakikalık bir nefes egzersizi yönlendirmesi bulunmakta.

Migren, yüksek tansiyon, depresyon, astım gibi bir çok sağlık problemine iyi gelen bu egzersizler ile aynı zamanda genel direncinizi de artırıyor.

Relax Melodies Sleep & Yoga

Relax Melodies Sleep & Yoga adından da anlaşılacağı gibi uyumanıza veya rahat bir şekilde yoga yapmanıza yardım olacak pek çok rahatlatıcı ses ve müzik içeriyor.

1 milyondan fazla insanın kullandığı uygulama ile yoga egzersizleriniz daha verimli geçecek. 46 adet yüksek kalite ses bulunan uygulamada istediğiniz sesleri bir araya getirerek kendinize özgü melodinizi oluşturabilirsiniz.

Çalışırken bile dinleyebileceğiniz rahatlatıcı seslere sahip uygulamada bir de süreli çalma modu bulunuyor. Böylece uykuya dalmadan önce uygulama kendi kendine kapanabiliyor.

Simply Yoga Free

Simply Yoga Free de adından anlaşılacağı gibi basit ve sade bir arayüze sahip ve size yoga hareketleri sunan temel uygulamalardan bir tanesi.

Yoga yapmak istiyorsanız indirmeniz gereken önemli uygulamalardan birisi olan Simply Yoga Free ile profesyonel hocalarla yoga yapabilirsiniz.

Uygulamada 20, 40 ve 60 dakikalık egzersizler bulunuyor. Ayrıca videolu anlatımlar, sesli yönlendirmeler, 30'dan fazla yoga duruşu ve 3 çalışma rutini de sizleri bekliyor.

The Mindfulness App

İngilizce de "peace of mind" diye bir terim var. Türkçeye çevirdiğimizde iç huzuru ve rahatlığı diye tabir edebileceğimiz bir anlama geliyor. Buradaki "mindfulness" da aslında "peace of mind" daki mind kelimesiyle aynı anlama geliyor.

Yani iç rahatlığı ve huzura kavuşmak için kullanabileceğiniz bir uygulama olan The Mindfulness App ile günde kendinize az bir vakit ayırarak meditasyon yapabilirsiniz.

Uygulamada sesli bir rehber size yardımcı oluyor. 4 adet rehberli, 4 adet sessiz meditasyon uygulamada sizleri bekliyor. Ayrıca meditasyon yapmayı unutmamanız için bir de hatırlatıcı bulunuyor.

Yoga.com Studio

Yoga.com websitesi temel alınarak geliştirilmiş bir uygulama olan Yoga.com Studio, Android marketlerde bulabileceğiniz en popüler ve kapsamlı yoga uygulamalarından bir tanesi diyebilirim.

Şık ve modern tasarımı ile sizi etkileyecek olan bu uygulama içerisinde HD kalitede videolar bulunuyor. Siz de bu videoları takip ederek yoga yapabiliyorsunuz.

Uygulamada 289 adet farklı yoga pozisyonu ve nefes egzersizi ile 37 farklı çalışma programı sizleri bekliyor. Bütün pozisyonlar için özel olarak hazırlanmış videolar ve 3D fotoğraflar da bir diğer artısı.

Yoga Fitness 3D

Yoga Fitness uygulaması, daha çok vücudunuzu zinde tutmak ve fitness yapmak için geliştirilmiş, sporu yoga ile birleştiren hareketlerin bulunduğu bir uygulama.

Uygulamada 3D şekilde yoga pozisyonlarını görebiliyorsunuz. Uygulamanın en güzel yanı ise bu pozisyonları tüm perspektiflerden görüntüleyebilme şansını sizlere sunması. Böylece hareketi daha doğru bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Temelde başlayarak ileri seviye hareketlere kadar hayli kapsamlı olan bu uygulamada 15 adet ücretsiz ve 20 adet satın almaya açık duruş bulunuyor. Ayrıca egzersiz sürelerini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Yoga for Weight Loss

Yoga aslında çok fazla kilo vermeye yönelik olmasa da yogayı sporla birleştiren hareketler sayesinde bunu başarabilirsiniz. Yoga for Weight Loss uygulaması da bunu amaçlayan uygulamalardan birisi.

Kilo vermek için diyet yapmak ne  kadar önemliyse spor yapmak da bir o kadar önemli. Siz de spor için yogayı tercih edebilirsiniz.

Uygulamada başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye pek çok hareket bulunuyor.

YORUMLAR