Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırma

Yazımızda Android uygulamalarını bilgisayarda nasıl çalıştırabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

Uygulama Marketlerinde Arama Yapma

Eğer bu başlıklar altında listelenen uygulamalar haricinde farklı bir uygulamayı aramak isterseniz direkt olarak uygulama marketlerini ziyaret edebilirsiniz. Bu uygulama marketlerine şu yoldan ulaşabiliriz:

Kırmızı kare içerisindeki "App Stores" başlığına tıkladığımızda alt tarafta bize uygulama marketleri listelenecektir. Eğer uygulamalar arasında arama yapmak istiyorsak bu uygulama marketlerinden birini ziyaret etmemiz gerekli. Bu marketlerden uygulama indirme işlemi ise tıpkı Google Play Store'daki uygulama indirme işlemine benzemekte. Seçeceğimiz uygulamanın sayfasını ziyaret ederek indirme işlemini başlatıyoruz ve bizden uygulama izinlerine onay vermemiz isteniyor.

Seçtiğimiz uygulamayı indirip yükledikten sonra uygulamayı çalıştırmak için BlueStacks ana ekranında üst bölümdeki "My Apps" başlığına tıklayarak yüklü uygulamalarımıza erişiyoruz:

Bu başlık altında alt tarafta yüklenmiş olan uygulamamızın üzerine tıklayarak uygulamayı açıyoruz. Ben bu yolla yüklediğim Pixlr-o-matic uygulamasını bilgisayarımda çalıştırabildim:

Siz de bu şekilde farklı Android uygulamalarını bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz. Ama tekrar belirtmekte fayda var, her uygulamanın BlueStacks ile bilgisayarda çalıştırılabilmesi mümkün olmayabiliyor. Bir başka yazımızda bilgisayar üzerinde Whatsapp çalıştırmıştık. Özel bironaylama süreci içeren bu işlemi resimli olarak anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz:


Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

  1. Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırma
  2. Android Uygulamalarını İndirme
  3. Uygulama Marketlerinde Arama Yapma

YORUMLAR