ZigZag

ZigZag

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,042
  • DOSYA BOYUTU 15.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici VSoftware

ZigZag, Windows 8 üzeri cihazlarınızda ücretsiz oynayabileceğiniz popüler bir beceri oyunu.

ZigZag, Windows 8 üzeri tablet ve bilgisayarımda oynadığım en sinir bozucu beceri oyunu. Üç boyutlu zig zag şeklinde bir platform üzerinde topu ilerletmeye dayanan oldukça zorlu bu beceri oyunu Ketchapp’ın imzasını taşıyor. Windows platformunda resmi olarak indirilmeye sunulmuyor ve kopyası resmi oyun kadar başarılı değil. En azından dokunmatik ekranlı cihazımda oynarken aldığım keyfi Windows tabletimde oynarken almadım.

Kısa bir zamanda yükselme gösteren oyunlar arasında yer alan ZigZag’ın Windows 8 için (Windows 10'da da sorunsuz bir şekilde oynadım.) hazırlanmış sürümü hem tablet hem de klasik bilgisayarlarda rahatlıkla oynanabilecek şekilde hazırlanmış. Topu platforma çıkarmak için tek yapmanız gereken ekranın herhangi bir yerine dokunmak veya tıklamak. Oyunu asıl eğlenceli kılan nokta olan topun cihaz eğilerek kontrol edilmesi bu sürümde mümkün olmadığından orjinal oyundan çok daha kolay bir oynanış sunuyor. Bu da kısa zamanda oyundan soğumanıza sebebiyet veriyor.

Odaklanma, hızlı düşünme ve hareket etme gerektiren bir beceri oyunu olan ZigZag’ın klasik sürümünde puan kazanmak ta oldukça basit. Zig zag şeklinde platformda yer yer karşınıza çıkan altınları toplayarak puanınıza puan katıyorsunuz. Bu noktada oyunun sonsuz bir oynanışa sahip olduğunu söyleyebilirim. Çünkü oyun puan kazanma üzerine kurulu olduğundan ve sadece tek kişi ile oynanabildiğinden doğal olarak bir sonu yok.

Ücretsiz olmasına karşın ilginç olarak ne oyun esnasında ne de menülerde reklam içermeyen oyunun Windows 8 sürümü de eğlenceli fakat mobil cihaza sahipseniz Windows Phone sürümünü denemenizi tavsiye ederim.