En İyi 5 Selfie Uygulaması

Hem Android hem de iOS tabanlı cihazlarınızda kullanabileceğiniz en iyi 5 "selfie" uygulamasını derledik.

En İyi 5 Selfie Uygulaması

10 yıldır hayatımızda olan, geçtiğimiz yıl da Oxford sözlüğüne dahil olan o popüler kelime: “Selfie”. Dünyanın en saygın eğitim kurumlarından Oxford tarafından 2013’ün kelimesi seçilen Selfie, bildiğiniz üzere kullanıcının –daha çok- mobil cihazı aracılığıyla kendi kendini çekmesi ve bu görüntüyü Twitter, Facebook, Instagram gibi çeşitli sosyal mecralarda paylaşması.

İlk başta insanlara çok itici gelen bu kavramın içinde bulunduğumuz dönemde uğramadığı platform yok. Gün geçmiyor ki sosyal ağ hesaplarımıza girdiğimizde bir ünlü selfie’si ile karşılaşmayalım. Milyonlarca dinleyicisi olan şarkıcılar, film yıldızları, modeller, sporcular, politikacılar, şirketler… Sosyal medyayı kasıp kavuran selfie çılgınlığı öyle bir hal almış durumda ki, bunun için dünya devleri özel olarak ödüllü yarışmalar düzenliyor, selfie çekimlere özel ürünleri pazara sunuyor.

Öte yandan mobil platformlar için uygulama geliştirenler de kolları sıvamış durumda ve kusursuz selfie çekimlerini mümkün kılan uygulamaları kullanıcıların beğenisine sunuyor. Şu anda gerek Android gerekse de iOS tarafında onlarca selfie özel uygulaması bulunuyor ve bunların sayısı her geçen gün hızla artıyor. Bizler de sizler için hem Android hem de iOS tabanlı cihazlarınızda kullanabileceğiniz en iyi 5 "selfie" uygulamasını derledik. İşte harika selfie’ler ortaya çıkaran o mobil uygulamalar.

Instagram: (Ücretsiz - iOS, Android ve Windows Phone için İndirilebilir)

2012 yılından bu yana Facebook’un bünyesinde hizmet veren Instagram, iOS ve Android tabanlı cihazlarımızda vazgeçemediğimiz, varsayılan uygulamalarımız arasında yer alan popüler bir mobil uygulama. Dünya genelinde sürekli paylaşımda bulunan milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulama her ne kadar selfie özel uygulamalar arasında yer almasa da, selfie çekimlere en sık rastladığımız bir mecra olması yönünden listemize giriyor. Ön kamera desteği sayesinde gerek tekil selfie gerekse de toplu selfie’leriniz için kullanacağınız uygulamanın geniş filtre seçenekleri dikkat çekiyor. Resimlerinize profesyonel dokunuşlar yapan filtreleri kullanarak takipçilerinizi etkileyen selfie’lere imza atabilirsiniz. Ayrıca kişi ve kurumlar tarafından paylaşılan ilginç selfie’leri keşfedebilir ve yorum gönderebilirsiniz. Üstelik Türkçe ve Ücretsiz!

Snapchat: (Ücretsiz - iOS ve Android için İndirilebilir)

Özellikle yurt dışında çok fazla kullanıcısı bulunan, şu anda iOS ve Android kullanıcılarına hizmet veren anlık fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat te selfie çekimler için hazırlanmış bir mobil uygulama olmamasına rağmen, birçok kullanıcı tarafından selfie amaçlı kullanılması yönünden en iyi selfie uygulamaları arasında kendisine yer bulunuyor. Daha çok genç yaştaki kullanıcıların cebine giren uygulama benzer fotoğraf uygulamalarından oldukça farklı işlevler sunuyor. Ön kamera özelliğini kullanarak harika selfie’ler yakalayabileceğiniz uygulama, arkadaşlarınızla paylaştığınız fotoğrafları, görüntüleme anından sonra otomatik olarak siliyor. Böylelikle paylaşılan fotoğrafların istemediğiniz kişilerce görüntülenmesi engelleniyor. Geçici video paylaşım uygulaması olarak ta anılan Snapchat, video ve fotoğraflarınıza yorum ekleme izni de veriyor. Türkçe dil desteği de sunan uygulamayı hem iOS hem de Android tabanlı cihazınız için ücresiz olarak edinebilirsiniz.

SkinneePix: (Ücretli - iOS ve Android için İndirilebilir)

ABD’li iki çift tarafından geliştirilen, her geçen gün daha fazla kullanıcının mobil cihazınıza ulaşan SkinneePix, selfie çekimler için özel olarak hazırlanmış ücretli bir uygulama. Yayınlanmasının ardından çok geçmeden en çok konuşulan selfie uygulamaları arasına girmeyi başaran SkinneePix, sunduğu düzenleme seçenekleri ile basit bir selfi uygulamasından çok daha fazlasını yapabiliyor. Her seviyedeki kullanıcıya hitap eden olabildiğince sade arayüz ile bizleri karşılayan uygulama ile hızlı selfie’ler çekebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Selfie çekimlerde kendinize 2, 4 ve 6 kg zayıflamış görüntüsü kazandıran seçenekler sunan uygulamanın kullanımı oldukça basit ve eğlenceli. Sizi olduğunuzdan daha ince gösteren, selfie fotoğraflarınızda daha iyi görünmenize yardımcı olan bu uygulamada Türkçe dil seçeneği bulunmuyor.

Shots: (Ücretsiz - iOS için İndirilebilir)

Hem iPhone hem de iPad’inizde kullanabileceğiniz Shots, dünya genelindeki selfie’cileri bir araya getiren ücretsiz ve kolay kullanımlı bir mobil uygulama. Selfie çekimleri için özel geliştirilmiş popüler uygulamalardan biri olan Shots, selfie tutkunlarının birbirileriyle etkileşime geçmelerine izin veriyor. Akıllı telefon ve tabletinizle çektiğiniz selfie’leri hızlı bir şekilde paylaşabiliyor, kullanıcıların selfie’lerine selfie çekiminiz ile yanıt verebiliyor, selfie’lerini beğendiğiniz kişileri takibe alabiliyor, çektiğiniz selfie’leri Instagram’daki takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Ünlü kişilerin de kullandığı bu selfie uygulaması, sosyal ağlar gibi çalıştığından öncelikle ücretsiz hesabınızı oluşturmanız gerekiyor. Kısa süren bu işlemin ardından selfie çekimlerinize başlayabiliyorsunuz. Selfie çekimi sırasında otomatik olarak ön kameranıza geçiş yapan uygulama ile ister geri sayımlı isterseniz hızlı çekimler yapabiliyorsunuz. Selfie’ciler için özel sosyal ağ olarak tanımlayabileceğimiz Shots’ı iOS cihazınıza ücretsiz olarak indirip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facetune: (Ücretli – iOS, Android ve Windows Phone için İndirilebilir)

Sadece iPhone ve iPad kullanıcılarının yararlanabildiği Facetune, akıllı telefonunuzla çektiğiniz selfie’ler üzerinde düzenleme yapabileceğiniz bir mobil uygulama. Hem yurt dışında hem de ülkemizde beğenerek kullanılan uygulama, kusursuz selfie’ler yaratmanızı mümkün kılan güçlü araçları kullanımınıza sunuyor. Üstelik tüm düzenleme işlemlerini benzer fotoğraf uygulamalarındaki gibi adım adım değil, tek dokunuşla yapıyorsunuz. Yeni çektiğiniz selfie üzerinde veya hazır çekilmiş bir selfie fotoğrafınız üzerinde düzenleme yapmanız mümkün. Sivilce ve diğer geçici kusurları yok etme, dişleri beyazlatma, ten rengini değiştirme, göz rengini değiştirme, saç boyama, makyaj yapma, burun şekillendirme ve daha onlarca düzenleme seçeneği uygulamada mevcut. Düzenlediğiniz selfie fotoğrafınızı sosyal ağlarda hızlıca paylaşmanız da mümkün. Apple tarafından seçilen en iyi Selfie uygulamaları arasında yer alan Facetune, selfie çekimlerinizie sihirli dokunuşlar yapabileceğiniz harika bir uygulama.

En İyi iOS Fotoğraf Düzenleme ve Efekt Uygulamaları