En İyi Video Dönüştürücüler

En İyi Video Dönüştürücüler sayesinde AVI, MOV, MPEG, FLV, MKV, MP4 ve daha birçok farklı formatı birbiri arasında dönüştürmek hakkında bilgiler

En İyi Video Dönüştürücüler

AVI, MOV, MPEG, FLV, MKV, MP4 ve daha birçok farklı formatta video dosyasıyla karşılaşabiliriz ama bu noktada bilmemiz gereken şey, farklı video formatlarının tümü kendi aralarında dönüştürülebilmektedir.

Keşke tüm uygulamalar ve cihazlar bilinen tüm video formatlarını desteklese ve böyle bir durum ortaya çıkmasaydı diyebilmeyi çok isterdim ama ne yazık ki böyle bir durum da söz konusu değil.

Eminim ki birçok kullanıcının başına gelmiş bir problemdir; bilgisayarına, telefonuna ya da tabletine indirdiği videoyu tam olarak izleyememek. Ya görüntü yok ses vardır, ya ses vardır görüntü yoktur ya da videoyu hiç açamamışsınızdır bile.

Eskiden bu tarz problemler yaşadığımız zaman çözüm bulmak günümüzdeki kadar kolay değildi çünkü piyasada bu kadar çok ve ücretsiz video dönüştürme programları veya codec araçları bulunmamaktaydı.  Artık neredeyse tüm video formatlarını bir diğerine dönüştüren, sadece bununla da kalmayıp videoları izlemek istediğiniz cihaza göre özel çözünürlük ve format ayarlarını otomatik olarak yapan birçok yazılım piyasada yer almakta.

Örneğin bilgisayarınıza indirdiğiniz videoyu iPhone üzerinde mi izlemek istiyorsunuz? Yeni nesil video dönüştürme programları sayesinde sadece bir kaç tıklamayla indirdiğiniz videoyu iPhone'unuz üzerinde izleyebileceğiniz video formatına dönüştürmek adeta çocuk oyuncağı. Tek yapmanız gereken video dönüştürme yazılımları içerisinde yer alan iPhone için hazırlanmış otomatik ayarları seçmek ve dönüştürme işlemini tamamlamak.

Bu noktada eğer kafanızda "En iyi video dönüştürme programları hangileri?" veya "Hangi video dönüştürme programını kullanmalıyım?" gibi sorular varsa merak etmeyin, çünkü bu yazımda sizlerle birlikte piyasada yer alan ücretsiz video dönüştürme programlarını birlikte inceleyeceğiz ve kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir tanesini seçmenize yardımcı olmaya çalışacağım.

NOT: Birazdan inceleyeceğimiz programlar ücretsiz olmasına rağmen, pek çoğu kurulum sırasında kullanıcılara farklı reklam teklifleri sunmaktadır. Bu nedenle kurulum işlemleri sırasında karşınıza gelen kurulum adımlarını dikkatle inceleyerek geçiniz.

 1. En İyi Video Dönüştürücüler
 2. Any Video Converter Free
 3. Free Studio
 4. Format Factory
 5. Freemake Video Converter
 6. Handbrake
 7. Miro Video Converter
 8. Quick Media Converter HD
 9. Xmedia Recode
 10. Total Video Converter
 11. Hamster Free Video Converter

YORUMLAR