Google Drive'ı Daha Etkili Kullanabileceğiniz En İyi Chrome Eklentileri

Google Drive'ı daha etkili ve pratik bir şekilde kullanabileceğiniz en iyi Chrome eklentilerini sizler için listeledik.

Google Drive'ı Daha Etkili Kullanabileceğiniz En İyi Chrome Eklentileri

Google Drive servisi, kullanıcıların en çok tercih ettiği bulut depolama hizmetlerinden bir tanesi. Kullanıcılar çeşitli dosyalarını hesaplarında yedekleyerek, istedikleri her yerden dosyalarına kolayca erişim sağlayabiliyorlar. Hem mobil hem de masaüstü platformlarında kullanılabilen ve oldukça sade bir kullanım sunması da bu popülerliğin ana nedenlerinden biri diye düşünüyorum.

Google Drive’ı daha etkili ve pratik bir şekilde kullanabilmemiz için geliştirilen Google Chrome eklentileri, bazen çok faydalı olabiliyor. Bizler de bu eklentiler arasından işinize yarayacağını düşündüklerimizden bir liste hazırladık. İsterseniz bu eklentileri inceleyelim.

Kami

Kami eklentisi ile pdf, docx, pptx, jpg, jpeg, png ve gif formatlarındaki dosyalarınız üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz. Oldukça yetenekli olan bu eklentide; metin vurgulama, yazı ekleme, yorum ekleme, serbest çizim gibi araçlardan işinize yarayacak olanı kullanabiliyorsunuz. Eklenti, aynı zamanda çevrimdışı çalışma desteği de sunuyor.

Music Player for Google Drive

Drive hesabınızdaki ses dosyalarını oynatmak için sunulan bu eklenti, birçok formatı destekleyerek pratik bir kullanım sunuyor. Google Drive’da varsayılan olarak ses dosyalarını oynatabiliyorsunuz. Ancak bu eklenti sayesinde birçok özelliği de kullanma hakkına sahip olabilirsiniz. Mp3, mp4, aac, m4a, ogg, wav, webm formatlarındaki tüm ses dosyalarını oynatabileceğiniz eklentide albüm kapaklarını da otomatik olarak görebiliyorsunuz. Karışık çalma, tekrarla, çalma listesi oluşturma gibi fonksiyonlara da sahip olan eklentiyi kullanmanızı tavsiye ediyorum.

DriveTunes

DriveTunes eklentisi de Drive hesabınızda bulunan ses dosyalarını oynatabilmeniz için geliştirilen eklentiler arasında yer alıyor. Mp3 veya m4a formatlı ses dosyalarını destekleyen eklentide; şarkılar arasında arama, rastgele şarkı çalma, başlık veya numara sırasına göre oynatma ve belirli klasörlerden şarkı oynatma gibi özellikler bulunuyor.

Drive Notepad

Google Drive hesabınızda bulunan metin belgelerini kolayca düzenleyebileceğiniz Drive Notepad, aynı zamanda programlama dilleriyle yazılan dosyaları da düzenleme imkanı sunuyor.

Drive Migrator

Drive hesabınızdaki dosyalarınızı farklı bir hesabınızdaki Drive hesabınıza kopyalamak istiyorsanız, bunun en basit çözümü Drive Migrator eklentisinden geçiyor.

Drive Files to Dropbox

Yedekleme için kullanabileceğiniz Drive Files to Dropbox eklentisi, Drive dosyalarınızı Dropbox’a transfer ederek yedekleme yapmanıza yardımcı oluyor.

Translate for Drive

Dünya’nın her yerindeki insanlarla çalışmak veya belgelerinizi farklı bir dile çevirmek istiyorsanız bu favori aracı mutlaka denemelisiniz. Tüm yapmanız gereken, Google Drive’da belgenizi bulmak ve çevir butonuna basmak.

DocuSign

DocuSign eklentisi, belgeler için imzalama aracıdır. Birisi size imzalamanız gereken bir belge gönderirse, DocuSign ile bunu kolayca yapabilir ve imzalı dosyayı anında gönderebilirsiniz. Bankacılık, sigorta, iş veya yasal belgeler için bu uygulama size hız kazandıracaktır.

Gantter for Google Drive

Microsoft Project ile hemen hemen aynı mantıkla çalışan ve Google Drive ile entegre çalışan Gantter ile proje planlamalarınızı kolayca yönetebilirsiniz.

Lucidpress

Baskı, mobil ya da web için çarpıcı görsel içerikler oluşturabileceğiniz Lucidpress eklentisiyle broşür, bülten, dergi ve rapor gibi içerikler üretmek hiç de zor değil.  Tek yapmanız gereken, yüksek kaliteli görseller bularak, hazırladığınız metinlere uygun bir şekilde yerleştirmek.

PDF Compressor

PDF dosyalarınızı dönüştürmek için kullanabileceğiniz kapsamlı bir araç olan PDF Compressor; PDF’ye dönüştürme, JPG dosyasını PDF’e dönüştürme, PDF’yi JPG’e dönüştürme, PDF birleştirme, Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını PDF’e dönüştürme gibi özellikler sunuyor.
Google Drive İçin En İyi Chrome Eklentileri

YORUMLAR