Instagram’a Giremiyorum Hatası ve Çözüm Yolları

Instagram’a giremiyorum, Instagram hesabıma giremiyorum diyorsanız ve Instagram giriş hatası ile karşı karşıya kaldıysanız hazırladığımız rehberi uygulayın.

Birçok sosyal medya kullanıcısı, “Instagram’a giremiyorum”, “Instagram hesabıma giremiyorum” ve “Instagram giriş hatası” gibi problemler ile karşı karşıya kalabiliyor. Popüler sosyal medya uygulamasında meydana gelen hataların çözülebilmesi için pek çok yöntem bulunuyor.

Dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan sosyal medya uygulamasında oturum açma sorunu, endişe seviyesinin artmasına neden olabilir çünkü böyle bir hata ile karşılaşan kullanıcılar hesaplarına giriş yapamaz.

Instagram'da Gönderdiğiniz Takip İstekleri Nasıl Bulunur?
NASIL YAPILIR

Instagram'da Gönderdiğiniz Takip İstekleri Nasıl Bulunur?

Instagram gönderilen istekler nasıl bulunur, nasıl silinir, gönderilen tüm istekleri toplu olarak silmek mümkün müdür gibi sorulara yanıt verdiğimiz bu makalede kendi gönderdiğiniz takip istekleri ile ilgili merak edebileceğiniz tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Siz de görüntü tabanlı sosyal medya platformunda yer alan hesabınıza giriş yapma konusunda sorun yaşıyorsanız hazırladığımız rehbere göz atabilirsiniz. Rehberde yer alan yöntemler yaşadığınız sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

Instagram Hesabıma Giremiyorum Hatası Nasıl Düzeltilir?

 • Hesap bilgilerini doğru yazdığınızdan emin olun.
 • İnternet bağlantısını kontrol edin.
 • Telefonunuzu kapatıp açın.
 • Instagram’ın önbelleğini ve verilerini temizleyin.
 • Telefonunuzun tarihi ve saatini kontrol edin.
 • Uygulamayı güncelleyin.
 • Hesabınızın şifresini sıfırlayın.
 • Instagram’ı silip yeniden yükleyin.
 • Telefonunuzu sıfırlayın.

Yukarıda sosyal medya uygulamasında karşılaştığınız sorunun çözüm yöntemleri bulunuyor. Şimdi bu yöntemleri daha detaylı bir şekilde ele alalım.

1. Hesap Bilgilerini Doğru Yazdığınızdan Emin Olun

Hesabınıza giriş yaparken hata ile karşı karşıya kalıyorsanız kullanıcı adı ve şifreyi yanlış yazmış olabilirsiniz. Bu durum, hesabınızı giriş yapamamanıza yol açar. Bu nedenle büyük küçük harflere dikkat ederek hesabınıza yeniden giriş yapmayı deneyin.

2. İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Oturum açma sorunları genellikle internet bağlantısında yaşanan problemden kaynaklanıyor. Bu sebepten ötürü görüntü tabanlı sosyal medya platformunda yer alan hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız internet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz.

Wi-Fi ağına bağlıysanız mobil veriyi açabilirsiniz. Mobil veriyi ayarlar sayfası üzerinden aktif hale getirebilirsiniz. Eğer telefonun internetini etkinleştirdiğinizde sorun çözüldüyse sorunun kaynağı internet bağlantısında demektir. İnternet bağlantısında yaşadığınız problemi çözmek için modemi kapatıp açabilirsiniz.

3. Telefonunuzu Kapatıp Açın

İnternet bağlantınızda herhangi bir sorun yoksa uygulayabileceğiniz bir yöntem daha mevcut. Yeniden başlatmak her ne kadar kulağa oldukça basit gibi gelse de akıllı telefon, tablet veya bilgisayar gibi cihazlarda karşı karşıya kalınan sorunların çözülmesine yardım edebilir.

Akıllı telefonunuzu kapatıp yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem, görüntü tabanlı sosyal medya platformunda karşı karşıya kaldığınız hatayı ortadan kaldırabilir. Cihazınızı kapatın. Yaklaşık olarak 15 saniye boyunca bekleyin ve ardından cihazı yeniden açın.

4. Instagram’ın Önbelleğini ve Verilerini Temizleyin

 • Telefonunuzun ayarlar sayfasını açın.
 • Ayarlar sayfasında yer alan “Uygulamalar” kategorisine dokunun.
 • Instagram uygulamasını seçin.
 • “Depolama” kategorisine dokunun.
 • “Verileri Sil” ve “Önbelleği Sil” butonlarına basın.
 • Hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

Dünya genelinde oldukça popüler olan görüntü tabanlı sosyal medya uygulamasının önbelleğinde yaşanan bir sorun, Instagram giriş hatası almanıza, Instagram hesabıma giremiyorum ya da doğrudan Instagram’a giremiyorum demenize yol açmış olabilir. Bu nedenden dolayı uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyin.

Instagram’ın önbelleğini ve verilerini temizleyebilmek için ilk olarak akıllı telefonunuzun ayarlar sayfasını görüntüleyin. Ayarlar sayfasında yer alan “Uygulamalar” kategorisini açın. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde cihazda yüklü olan tüm uygulamalar listelenecek.

Uygulama listesi üzerinden Instagram’ı seçin. Bu işlemin ardından açılan sayfadaki “Depolama” kategorisini açın. Son olarak “Verileri Sil” ve “Önbelleği Sil” butonlarına dokunun. Bu işlemi yaptıktan sonra uygulamayı yeniden açın ve hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

5. Telefonunuzun Tarihini ve Saatini Kontrol Edin.

 • Ayarlar sayfasını açın.
 • “Sistem” kategorisini görüntüleyin.
 • “Tarih ve saat” bölümünü açın.
 • “Otomatik olarak ayarla” seçeneğini aktif edin.

Oturum açma sorunları genellikle yanlış ayarlardan kaynaklanır. Dolayısıyla bu tarz sorunları çözmek için cihazınızda yer alan ayarların doğru olduğundan emin olmalısınız. Bu kapsamda akıllı telefonunuzun tarihini ve saatini kontrol edebilirsiniz.

Cihazınızın ayarlar sayfasını görüntüleyin. Ayarlar sayfasında yer alan “Sistem” kategorisine dokunun. Sistem kategorisinde bulunan “Tarih ve saat” bölümünü açın. Son olarak “Otomatik olarak ayarla” seçeneğini aktif olup olmadığını kontrol edin. Bu seçenek kapalıysa etkinleştirin.

6. Uygulamayı Güncelleyin

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da meydana gelen hatalar genellikle uygulamanın eski sürüme sahip olmasından kaynaklanır. Bu nedenden dolayı akıllı telefonunuzda yüklü olan uygulamayı güncelleyin.

Güncelleme işlemi için ilk olarak cihazınızda bulunan Google Play Store ya da App Store’u açın. Uygulama mağazası üzerinden Instagram’ın sayfasını görüntüleyin. Açılan ekranda güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Eğer yeni bir güncelleme varsa bu işlemi gerçekleştirin ve ardından hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

7. Hesabınızın Şifresini Sıfırlayın

 • Instagram’ı açın.
 • “Giriş yapmak için yardım al” seçeneğini seçin.
 • E-posta, telefon veya kullanıcı adını girin ve talimatları uygulayın.

Uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise hesabınızın şifresini sıfırlamak. Bu işlemi uygulamadan önce parola ve kullanıcı adını yanlış girmediğinizden emin olun. Eğer hesap bilgilerini doğru girdiğiniz halde hata ile karşılaşıyorsanız hesabınızın şifresini sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

8. Instagram’ı Silip Yeniden Yükleyin

Yukarıda yer alan yöntemleri uyguladıysanız ve sorununuz hâlâ devam ediyorsa sosyal medya uygulamasını silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Uygulamayı silip yeniden yükledikten sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

9. Telefonunuzu Sıfırlayın

 • Telefonunuzun ayarlar sayfasını açın.
 • “Sistem” bölümüne dokunun.
 • “Sıfırlama” kategorisine basın.
 • “Tüm ayarları sıfırla” seçeneğini seçin.

Instagram’ı silip yeniden yüklemek bile sorununuzun çözülmesine yardım etmediyse son çare olarak akıllı telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemi, akıllı telefonunuzda yer alan tüm verileri siler. Bu sebepten ötürü bu işlemden önce verilerinizi yedeklemelisiniz.

Cihazınızı sıfırlamak için ilk olarak ayarlar sayfasını görüntüleyin. Açılan sayfa üzerinden “Sistem” kategorisini açın. Son olarak “Tüm ayarları sıfırla” seçeneğini seçin. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde sıfırlama işlemi başlayacaktır.

Sosyal medya uygulaması Instagram’a giremiyorum, Instagram hesabıma giremiyorum diyorsanız ve Instagram giriş hatası ile karşılaşıyorsanız yukarıdaki adımları uygulamanız muhtemelen sorunu çözmenizi sağlayacak.

YORUMLAR